Złotka wracają do gry!

23.01.2024

Wraz z początkiem fazy PLAYOFF do gry w Tauron Lidze Hokeja Kobiet wracają zawodniczki BS Polonii Bytom! Dwunastokrotne Mistrzynie Polski w ćwierćfinałach zmierzą się z zespołem UKH Białe Jastrzębie już w najbliższy weekend.

Z rozgrywkami, według zapisów regulaminu, żegna się drużyna SMS Polonia Bytom, która przez całą rundę zasadniczą zdobywała cenne doświadczenie. Młoda Polonia po sezonie zasadniczym uplasowała się na trzecim miejscu, ustępując jedynie Kojotkom z Janowa i gdańskiemu Stoczniowcowi. SMS Polonia zgromadziła na swoim koncie 38 punktów, strzelając 133 bramki i tracąc jednocześnie jedynie 49. Najlepiej punktującą zawodniczką z Bytomia była Karolina Gawandtka, która w 17 spotkaniach zdobyła 26 goli, a 7-krotnie asystowała swoim koleżankom z zespołu. Bardzo dobre występy zanotowały również Milena Piasecka, Lena Zięba czy Nikola Isztok, które w tym sezonie mają za sobą również udane występy w lidze EWHL oraz Mistrzostwach Świata Juniorek U18.

Do rozgrywek Tauron Ligi Hokeja Kobiet, a konkretnie na fazę PLAY OFF, wraca BS Polonia Bytom. Niebiesko-czerwone w ostatnich latach zdominowały ligowe rozgrywki, aż 12 razy zdobywając Mistrzostwo Polski. Zgodnie z założeniami regulaminu TLHK 2023/2024 Polonia przystąpi do rozgrywek z 1. miejsca, natomiast młoda Polonia, drużyna SMS Polonia Bytom, która zebrała w sezonie zasadniczym bardzo cenne doświadczenie, ustąpi miejsca drużynie niżej klasyfikowanej. Zawodniczki Polonii w sezonie zasadniczym stanowiły trzon Tauron Metropolii Silesia, która bardzo dobrze radzi sobie w Europejskiej Ligi Hokeja Kobiet (EWHL). Polski kolektyw plasuje się w EWHL na drugim miejscu w tabeli. Jeszcze nigdy w historii Polki nie były tak wysoko w tych prestiżowych rozgrywkach.

BS Polonia Bytom rozpoczyna ćwierćfinały w sobotę 27 stycznia od meczu na wyjeździe w Jastrzębiu, natomiast 28 stycznia, w niedzielę, ZŁOTKA WRACAJĄ DO DOMU! Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00 na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów, a wstęp na mecz jest BEZPŁATNY. Liczymy na głośne wsparcie kibiców prosto z trybun! #wszyscynalodowisko

prepared by sid & kofa ice hockey freaks