W niedzielę Mecz Charytatywny! NAJki vs. Samorządowcy i Przyjaciele!

26.01.2024

Wielki hokejowy gest solidarności zagości na bytomskim lodowisku. W najbliższą niedzielę, 28 stycznia 2024 roku o godzinie 12:00, odbędzie się Mecz Charytatywny z okazji 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W wydarzeniu zmierzą się ze sobą drużyna zakręconych pozytywnie amatorek NAJki Polonia Bytom oraz skład Samorządowców wspierany przez przyjaciół Polonii. Wstęp na wydarzenie wolny po dobrowolnym datku na rzecz WOŚP.

Dzień rozpoczniemy jednak dobrze znanym z ubiegłorocznej edycji DISCO NA LODZIE. Ślizgawki wraz z konkursami i niespodziankami będą czekały na dzieci i opiekunów w godzinach 10:30-11:30 oraz 14:00-15:00.

Wśród uczestników Meczu Charytatywnego znajdą się niezwykli hokeiści, którzy będą mieli okazję jeszcze raz poczuć adrenalinę rywalizacji na lodzie. Na tafli w drużynie Samorządowców i przyjaciół Polonii zobaczymy takie legendy jak Mariusz Puzio czy Petr Tokos. To jednak nie koniec niespodzianek, gdyż swoje umiejętności hokejowe zaprezentują także wyjątkowi goście – prezydent Miasta Bytomia, pan Mariusz Wołosz, jego zastępca, pan Michał Bieda, a także Przewodniczący Rady Miejskiej – Pan Michał Staniszewski.

W składzie znajdą się również… trenerzy Akademii Hokejowej Polonii Bytom, którzy od lat prowadzą nowe pokolenia bytomskich hokeistów i hokeistek. Tomasz Kowalczyk, Dominik Kraus, Andrzej Secemski, Andrzej Kapica, Łukasz Dybaś, Robert Pawłowski, Łukasz Wieczorek i Bartłomiej Stępień – to między innymi oni ubiorą hokejowy sprzęt i przetestują umiejętności bytomskich amatorek.

Podczas Meczu Charytatywnego uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w licytacjach przygotowanych przez klub BS Polonia Bytom oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu. W ten sposób wszyscy obecni będą mieli okazję nie tylko uczestniczyć w emocjonującym wydarzeniu sportowym, ale także przyczynić się do szczytnej sprawy.

Punktualnie o godzinie 17:00 emocje sięgną zenitu, ponieważ to właśnie wtedy rozpocznie się ćwierćfinałowy mecz fazy PLAYOFF – żeńska drużyna BS Polonii Bytom zmierzy się z zespołem UKH Białe Jastrzębie. Do półfinału awansuje zespół, który będzie miał lepszy bilans bramkowy w dwumeczu. Bytomianki w najsilniejszym składzie wracają do ligowych rozgrywek i powalczą o 13. Mistrzostwo Polski w historii! 

Zapraszamy wszystkich miłośników hokeja, sportu oraz dobrej zabawy do wspólnego uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu charytatywnym. Niech 28 stycznia stanie się dniem, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich mieszkańców Bytomia i miłośników sportu!

prepared by sid & kofa ice hockey freaks