Brązowe juniorki! Polki zdobywają 3 miejsce na Mistrzostwach Świata U18 Dywizji IB.

15.01.2024

Trzy zwycięstwa i dwie porażki – to bilans spotkań młodych Polek na Mistrzostwach Świata U18 dywizji 1B w hiszpańskiej Jacy. Reprezentantki Polski pokonały Koreanki, Chińskie Tajpej oraz Australijki, jednak musiały uznać wyższość gospodyń turnieju i Norweżek, które awansowały do wyższej dywizji.

Najpierw biało-czerwone wygrały z Korea Południowa 4:2 i pokonały Chińskie Tajpej 9:2. Następnie musiały przełknąć gorycz porażki z Hiszpankami 1:5, wygrały z Australijkami 5:0. Zakończenie turnieju nie było dla nich łaskawe – po zaciętej walce przegrały z Norwegią 2:4 i to właśnie zwyciężczynie tego meczu awansowały do wyższej dywizji.

Najlepiej punktującą Polką była Magdalena Łąpieś. W statystykach indywidualnych nie zabrakło także niebiesko-czerwonych reprezentantek. Wśród zawodniczek z Bytomia najwięcej punktów zdobyła Lena Zięba, która została wyróżniona w ostatnim starciu Mistrzostw. Lena w 5 spotkaniach zdobyła 5 goli i 1 asystę. Dla biało czerwonych punktowały również Nikola Isztok (3 asysty), Milena Piasecka (1 gol, 3 asysty) i Karolina Gawandtka (2 gole).

Całej drużynie i sztabowi szkoleniowemu serdecznie gratulujemy! Do zobaczenia w Polsce!

prepared by sid & kofa ice hockey freaks