Plejada gwiazd na bytomskim lodowisku. 16 września kolejne starcie Artystów i TVN24!

21.08.2023

Czas na kolejne hokejowe emocje na bytomskim lodowisku! Za pośrednictwem KupBilet.pl ruszyła sprzedaż biletów w formie cegiełek na 3 edycję meczu Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich z drużyną dziennikarzy TVN24.

W szeregach Reprezentacji Artystów znajdą się m.in Julia Wróblewska, Aaron Chmielewski czy gen. Roman Polko. Nie zabraknie Prezydenta Mariusza Wołosza oraz Dawida Makowskiego – byłego hokeisty naszego klubu oraz przede wszystkim taty półrocznego Dominika, którego leczenie jest celem tegorocznej zbiórki. Tegoroczne bilety sprzedawane za pośrednictwem KupBilet.pl można nabyć w 2 cenach: 30zł normalny oraz 200zł bilet VIP (w pakiecie m.in miejsce parkingowe, miejsce siedzące w strefie VIP, poczęstunek oraz spotkanie z zawodnikami).

Pomoc dla półrocznego Dominika w hokejowych strojach nieść będą m.in. czterokrotny mistrz Czech Aaron Chmielewski, aktorka Julia Wróblewska, generał Roman Polsko, jedyny polak w Galerii Sław IIHF Henryk Gruth, prezenter Robert Kantereit oraz mocna dziennikarska reprezentacja: Arleta Zalewska, Tomasz Olbratowski czy Darek Maciborek. Wszystkie oczy zwrócone będą jednak w kierunku Dawida Makowskiego, byłego zawodnika bytomskiej Polonii oraz jego synka Dominika, podopiecznego Fundacji Petralana. Mały Dominik cierpi na FEVR – witreoretinopatię wysiękową, która powoduje odwarstwienie siatkówki oka.

„W Polsce oraz w Niemczech chłopczyk nie otrzymał propozycji leczenia, jednak rodzicom udało się zebrać kwotę na skomplikowane operacje w Stanach Zjednoczonych. Wkrótce przed rodziną kolejne wizyty medyczne i dalsza rehabilitacja wzroku” informuje Wojciech Greczkowicz, prezes Fundacji Petralana.

W poprzednich latach pomogliśmy Łukaszowi Wysockiemu, młodemu bytomskiemu dżudoce, który na skutek nieszczęśliwego upadku na trampolinie doznał uszkodzenia rdzenia w odcinku szyjnym, a także Kubie Goniwiesze, który zmaga się z chorobą Niemanna-Picka, zwaną dziecięcym Alzheimerem” – wylicza Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia. „Łącznie w samym tylko Bytomiu zebraliśmy 50 tys. zł” – dodaje Mariusz Gabrek z Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich. „Licząc wszystkie mecze Reprezentacji w całej Polsce to już ok. 1 mln zł” – dodaje konferansjer i kabareciarz.

Na kibiców, którzy zdecydują się wziąć udział w wrześniowym wydarzeniu czekają liczne atrakcje. Poza samym spotkaniem nie braknie m.in licytacji przedmiotów niezwykle wartościowych dla fanów sportu i nie tylko – zalicza się do tego chociażby bluza hokejowa seniorskiej reprezentacji Polski z Notthingham, sklepik Polskiego Hokeja z gadżetami, a także maskotka Super Koks, czyli maskotka Koksowni Bytom. Nie braknie również akcentów bytomskiej Polonii.

Specjalną atrakcję dla najmłodszych przygotował Paweł Kobyliński z firmy HH Poland, która w poprzednich edycjach organizowała zbiórki maskotek m.in. dla dzieci ze śląskich szpitali. „Tym razem, w podziękowaniu za dotychczasową pomoc to ja mam coś dla najmłodszych. Każde dziecko do 8. roku życia, które przyjdzie na mecz otrzyma misia – Pawełka. Pawełki będzie też można kupić 16 września w cenie 10 zł i cała ta kwota zostanie przeznaczona na leczenie małego Dominika” – mówi Paweł Kobyliński.

Gospodarzami wydarzenia na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów są Miasto Bytom i Województwo Śląskie; sponsorami Koksownia Bytom i Paweł Kobyliński, prezes HH Poland, a organizatorami Fundacja Petralana i Polonia Bytom.

Informacje i zdjęcia: UM Bytom

prepared by sid & kofa ice hockey freaks