Uniwersytecka Reprezentacja Polski na MŚ wybrana! W ścisłej kadrze 3 zawodników niebiesko-czerwonych.

11.04.2023

Od najbliższego piątku 14 kwietnia przez 5 dni Europejski Uniwersytecki Związek Hokeja (EUHA) oraz Szeklerlandzka Akademia Hokeja na Lodzie zorganizują World Cup of University Hockey 2023 w Karcfalcie w Rumunii.

Europejski Uniwersytecki Związek Hokeja (EUHA) – EUROPA oraz American Collegiate Hockey Association (ACHA) – STANY ZJEDNOCZONE , będą reprezentowane przez 8 krajów: USA, KANADA, RUMUNIA, SŁOWACJA, CZECHY, POLSKA, SZWECJA, WĘGRY. W Mistrzostwach odbywających się w Rumunii wezmą udział najlepsi hokeiści, będący jednocześnie studentami, biorący udział w rozgrywkach lig północnoamerykańskich i europejskich.

Polacy swoje spotkania rozgrywać będą w ramach grupy B, w której zmierzą się z Kanadą, Czechami i Rumunią. Dwie najlepsze drużyny z każdej z grup zagrają w półfinałach, a 19 kwietnia w finale 2 najlepsze powalczą o Puchar Świata.

Polską kadrę poprowadzi obecny trener UHT Sabers Oświęcim Lubomir Witoszek.

Miło nam poinformować, że w Uniwersyteckich Mistrzostwach Świata weźmie udział również 3 zawodników niebiesko-czerwonych: Oliwier Tumidalski, Kacper Łukawski i Michał Proczek. Serdecznie gratulacje!

TERMINARZ ZGRUPOWANIA:

  • 11.04.2023 – trening w Janowie
  • 12.04.2023 – wyjazd do Rumunii
  • 13.04.2023 – trening na miejscu w Rumunii
  • 14-19.04.2023 – udział w Mistrzostwach Świata.

fot. Facebook: WCOUH – World Cup of University Hockey Facebook

prepared by sid & kofa ice hockey freaks