Postaw na sport od najmłodszych lat – nabory w sekcji hokejowej Polonii Bytom

03.04.2023

Sekcja hokeja BS Polonii Bytom wraz z V Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego im. Kamili Skolimowskiej oraz Szkołą Podstawową Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu ogłasza start naborów do klas sportowych na rok szkolny 2023/2024.

Jako klub sportowy Polonia Bytom stawiamy sobie za cel przede wszystkim działania długofalowe skupiające się na szkoleniu młodzieży. W związku z chęcią rozwoju oraz kształtowania przyszłych zawodników seniorskich drużyn BS Polonii Bytom zachęcamy do dołączenia w nasze szeregi już od najmłodszych lat. Razem kontynuujmy piękną historię hokejowej sekcji w Bytomiu!

Jednocześnie, nie zapominając o najmłodszych adeptach sportu, trwa nabór grup popołudniowych. Aby dołączyć do szeregów bytomskiej Polonii i cieszyć się hokejem, wcale nie trzeba być uczniem szkoły sportowej! Zajęcia popołudniowe to możliwość uprawiania sportu, ale też idealne warunki do podszkolenia swoich umiejętności pod okiem profesjonalistów. Ta forma treningów może  także pomóc w decyzji, czy zapisanie się do klasy sportowej będzie właściwym wyborem.

Nabór do szkół obejmuje:

 • Do Szkoły Podstawowej:

               – uczniów z rocznika 2013 – 4 klasa

 • Do Liceum:

                – uczniów do klasy pierwszej (2008/2009)

                – uczniów do klasy 2 (2005/2007 – uzupełnienie)

                – uczniów do klasy 3 (2005/2007 – uzupełnienie) 

Nabór dla grup popołudniowych oferuje:

 • Zajęcia mini-hokeja dla dzieci w wieku 6-9 lat,
 • Kurs nauki jazdy na łyżwach od 4 roku życia,
 • Zajęcia ogólnorozwojowe na sali gimnastycznej,
 • Gry i zabawy podczas zajęć na lodowisku.

W szerokiej gamie ofert różnych szkół sportowych w naszym regionie my, jako klub z wieloletnimi tradycjami hokejowymi, oferujemy m.in.:

 • Treningi z użyciem nowoczesnej infrastruktury, jaką jest Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów,
 • Opieka wyszkolonej kadry trenerskiej (często to byli zawodnicy naszego klubu)
 • Wyjazdów na turnieje i zawody,
 • Możliwość szybkiego przeniknięcia w szeregi drużyn seniorskich,
 • Rywalizację sportową z najlepszymi drużynami w kraju,
 • Połączenie pasji i nauki na najwyższym poziomie,
 • Warunki do rozwoju indywidualnej kariery zawodnika.

Owocem udanej współpracy klubu BS Polonia Bytom z powyższymi szkołami są absolwenci, którzy niezmiennie od lat zdobywają najwyższe laury. Najważniejszymi osiągnięciami ostatniego czasu będzie zdecydowanie 12 w historii Mistrzostwo Polski Kobiet naszej drużyny, w której filar stanowią m.in. Wiktoria Dziwok i Klaudia Kaleja. Znajdziemy również w szeregach obecne uczennice zarówno liceum, jak i szkoły podstawowej. Nasi juniorzy obronili mistrzowski tytuł z ubiegłego roku – część z nich to również aktualnie uczęszczający do szkoły zawodnicy. Wielu z nim już w trakcie trwania nauki udało się przeniknąć do drużyn seniorskich i to z nimi walczyć o najwyższe cele.

Bardzo chętnie odpowiemy na wszystkie dodatkowe pytania. Odpowiedzi na nie szukajcie pod poniższymi numerami telefonu oraz na stronie internetowej www.bytomski-hokej.pl:

 • (32) 288 08 88
 • 798 933 679

prepared by sid & kofa ice hockey freaks