Podążaj śladami Mistrzów Polski – dołącz do V LO w Bytomiu!

04.04.2023

Wszystkich tych, którzy w myśl hasła kampanii „Postaw na sport od najmłodszych lat”, złapali hokejowego bakcyla dawno temu, a sport towarzyszy im w życiu codziennym – serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą naborową V Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu.

Jako sekcja hokeja na lodzie na rok szkolny 2023/2024 poszukujemy absolwentów szkół podstawowych, którzy zasilą pierwszą klasę (roczniki 2008/2009) oraz uzupełnienia klasy drugiej i trzeciej rocznikami od 2005-2007. Klub Polonia Bytom stawiam sobie za cel przede wszystkim działania długofalowe skupiające się na szkoleniu młodzieży. W związku z chęcią rozwoju oraz kształtowania przyszłych zawodników seniorskich drużyn BS Polonii Bytom zachęcamy do dołączenia w nasze szeregi.

W klasie o profilu hokej na lodzie treningi odbywają się na nowoczesnym obiekcie, jakim jest Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów, a nad rozwojem zawodników czuwa wykwalifikowana kadra trenerska. Oprócz nacisku na zajęcia dydaktyczne i specjalistyczne treningi młodzież ma możliwość kreatywnego rozwijania swoich innych pasji. Szkoła pamięta, że życie młodego sportowca nie ogranicza się jedynie do nauki i treningów – stawia równie duży nacisk na wszechstronny rozwój intelektualny i kulturowy. To właśnie wyróżnia Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu od innych, podobnych placówek.

V Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. Kamili Skolimowskiej w Bytomiu stanowi swojego rodzaju wylęgarnia sportowych talentów – również tych hokejowych. Jednym z przykładów jest m.in. absolwentka szkoły – Wiktoria Dziwok, hokeistka Reprezentacji Polski i BS Polonii Bytom. Do jej sukcesów zaliczają się m.in. 1 miejsce dywizji II A 2016 Słowenia Bled, 3 miejsce dywizji IB Pekin 2019, 2 miejsce dywizji IB Katowice 2022 oraz 9 złotych medali, jeden srebrny i jeden brązowy od 2013 zdobywane ciągiem z drużyną bytomskiej Polonii. Nie brak również absolwentów szkoły w męskiej drużynie hokejowej. Szymon Mularczyk to dwukrotny wicemistrz świata U20, Mistrz i brązowy medalista Polskiej Hokej Ligi, złoty medalista Mistrzostw Juniora Młodszego, a także zdobywca 3 miejsca w Pucharze Kontynentalnym. Nie brakuje również wyjątkowo uzdolnionych uczniów nadal uczęszczających do Liceum, przebijających się do składów drużyn seniorskich i zdobywających najwyższe miejsca w turniejach swoich kategorii wiekowych.

TESTY SPRAWNOŚCIOWE ODBĘDĄ SIĘ 18.04.2023 O GODZINIE 17:00 NA LODOWISKU IM. BRACI NIKODEMOWICZÓW – po testach serdecznie zachęcamy rodziców do zadawania pytań trenerom obecnym w tym dniu.

Czas podjąć decyzję. Jeśli droga młodego sportowca ma prowadzić do laurów, zwycięstw i najwyższych tytułów, wybór jest prosty – V Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. Kamili Skolimowskiej!

Numer kontaktowy do trenera-koordynatora: 793 796 778

prepared by sid & kofa ice hockey freaks