BS Polonia Bytom wicemistrzem 1. Ligi!

20.03.2023

I w tym roku nie dla niebiesko-czerwonych mistrzostwo 1. ligi hokeja na lodzie. Podopieczni trenera Puzio musieli w drugim meczu finałowym po raz kolejny uznać wyższość Niedźwiadków z Sanoka. Polonia w ubiegłą sobotę przegrała z UKS Niedźwiadkami MOSiR Sanok 1-2 i tym samym została wicemistrzem tegorocznych rozgrywek.

Hokeiści bytomskiej Polonii z przysłowiowym „nożem na gardle” musieli podejść do sobotniego meczu. Niedźwiadki przyjeżdżały na Górny Śląsk prowadząc 1-0 w rywalizacji do 2 zwycięstw. Spotkanie nr 2 było dla niebiesko-czerwonych być albo nie być w dalszej walce o złoto. Przypominamy: pierwsze starcie na wyjeździe Polonia przegrała 3-4, a bramki zdobywali Szymon Mularczyk, Błażej Salamon i Karol Wąsiński. Początek sobotniego spotkania udowodnił, że starcie będzie równie wyrównane co pierwsze starcie obu drużyn. Niemniej, skuteczność zawodziła obie strony. Na nieszczęście niebiesko-czerwonych niespełna 4 minuty przed syreną kończącą pierwszą tercję sposób na Mateusza Kołodzieja znalazł Karol Biłas, wyprowadzając gości na prowadzenie.

Bramka „do szatni” nie podłamała jednak podopiecznych trenera Puzio. Wręcz przeciwnie, można było odnieść wrażenie, że tempo gry, a także dokładność podań była o niebo lepsza niż podczas pierwszej odsłony spotkania. Szansę na wyrównanie dał Polonii odesłany do boksu kar zawodnik Sanoka, Krystian Mocarski. Kiedy wydawało się, że sanoczanie wybronią liczebne osłabienie, na 2 sekundy przed powrotem zawodnika precyzyjnym strzałem popisał się Igor Augustyniak, dając wyrównanie. Euforia na trybunach bytomskiego Lodowiska nie trwała jednak za długo. Niespełna 6 minut później Konrad Filipek zdobył 2 gola dla Niedźwiadków, który był jednocześnie ostatnim trafieniem w tym spotkaniu. Hokeiści Polonii mimo usilnych prób wyrównania wyniku nie zdołali odwrócić losów spotkania. Puchar 1. Ligi pojechał do Sanoka, jednak na brak emocji w tej finałowej rozgrywce nikt nie mógł narzekać.

Nie jest to koniec sezonu dla części naszej drużyny! Już od wtorku 21 marca rusza Turniej Finałowy Centralnej Ligi Juniorów. Mecze BS Polonii Bytom w fazie grupowej rozgrywane będą na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w dniach 21-23.03. Swój pierwszy mecz niebiesko-czerwona młodzież rozegra już jutro o godzinie 18:00 z MOSM Tychy. Wstęp na wszystkie spotkania CLJ jest WOLNY.

18 marca 2023, godz. 17:00, Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów

BS Polonia Bytom – UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

0:1 Karol Biłas – Louis Miccoli, Damian Ginda (15:24)
1:1 Igor Augustyniak -Błażej Salamon (23:52)
1:2 Konrad Filipek – Louis Miccoli, Damian Ginda (29:01)

BS Polonia Bytom: Kołodziej (Grobelkiewicz) – Bodora, Dworaźny; Salamon, Bajon, Wąsiński – Proczek, Gurzyński(2min); Mularczyk J, Augustyniak(2min), Wicher – Wilk, Stępień; Wybiral, Karasiński, Kociszewski – Faska, Cuber; Rybak, Kiełbicki, Mularczyk S.
Trener: Mariusz Puzio

UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok: Świderski (Wiszyński) – Florczak(2min), Biłas; Ginda, Miccoli(2min), Filipek – Wróbel, Starościak; Dulęba, Mocarski(2min), Sienkiewicz – Rocki, Niemczyk; Radwański, Mazur II, Dobosz – Koczera, Sawicki; Burczyk, Karnas, Stabryła.