Wystartuj z nami w VII Biegu Pamięci Żołnierzy Niezłomnych!

20.02.2023

Już w najbliższą niedzielę tj. 26 lutego będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Biegacze i biegaczki staną wspólnie na starcie, by uczcić jak co roku pamięć o Żołnierzach Wyklętych. Wśród zgromadzonych nie zabraknie także zawodników wszystkich sekcji BS Polonii Bytom, a sam klub objął wydarzenie swoim Patronatem.

Celem biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia niepodległościowego, walczącym z komunistycznym totalitaryzmem od roku 1944 oraz popularyzacja wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych, w szczególności mieszkającego po wojnie w Bytomiu płk. Piotra Woźniaka – „Wira”, skazanego przez komunistyczny sąd na karę śmierci, zamienioną na 10 lat więzienia, autora książki “Zapluty karzeł reakcji. Wspomnienia AK-owca z więzień w PRL”.

Bieg Pamięci już na stałe wpisał się w bytomski kalendarz wydarzeń sportowych. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że to już 7. organizowana edycja. Biegacze mają możliwość wzięcia udziału w 3 kategoriach: bieg rekreacyjny na dystansie 1963 metrów, bieg główny na 5 oraz 10 kilometrów. Zmartwionych zapewniamy, że wydarzenie odbędzie się bez względu na aurę pogodową w niedzielę.

Bieg rekreacyjny startuje o godz. 12:15. Bieg główny startuje o godz. 13:00 i odbędzie się na dystansie 5 i 10 km trasą uliczną ustaloną przez organizatorów. Zawodnicy startujący na dystansie 10 km pokonują trasę dwukrotnie, według wskazań organizatorów.

Zapisy zostały przedłużone do 22 lutego. Poniżej umieszczamy linki, pod którymi każdy zainteresowany może dopisać się do listy startowej oraz uiścić opłatę za udział w biegu:

Bieg rekreacyjny: ZmierzymyCzas.pl – pomiar czasu – VII Bytomski Bieg Pamięci Żołnierzy Niezłomnych im. P. Woźniaka – „Wira” – BIEG REKREACYJNY

Bieg główny: ZmierzymyCzas.pl – pomiar czasu – VII Bytomski Bieg Pamięci Żołnierzy Niezłomnych im. P. Woźniaka – „Wira” – BIEG GŁÓWNY

prepared by sid & kofa ice hockey freaks