Wraz z Nowym Rokiem wraca MHL. Pierwszym przeciwnikiem MOSM Tychy.

04.01.2023

W najbliższy weekend po raz pierwszy w 2023 roku bytomscy hokeiści będą mieli okazję zagrać na własnej tafli. W sobotę 7 stycznia, punktualnie o godzinie 17:00 podopieczni Mariusza Puzio staną w szranki z zespołem MOSM Tychy. Bądźcie z Nami, ogrom hokejowych emocji gwarantowany!

Ostatnie spotkanie bytomscy hokeiści rozgrywali 20 listopada. Wygrana z MMKS Podhalem Nowy Targ pozwoliła niebiesko-czerwonym umocnić się na fotelu lidera, jednak wcale łatwo nie było. Po niezwykle długiej przerwie czas powrócić do rytmu meczowego i w pozostałych meczach sezonu zasadniczego pokazać, że pierwsza lokata to nie dzieło przypadku. Jako pierwsi bytomskiej Polonii urwać punkty będą próbowali zawodnicy MOSM Tychy.

Drużyna naszych sobotnich rywali po 19 rozegranych spotkaniach zajmuje 14 lokatę w ligowej tabeli. Udało im się zebrać 14 punktów, a mniej mają tylko zespoły Jastrzębia II i Łodzi (kolejno 12 i 10 punktów). Bilans bramkowy w wykonaniu tyszan również nie powala na kolana. Stan na dzień 4 stycznia to -26 „oczek” za 63 zdobyte bramki i aż 89 straconych. Pierwsze spotkanie Polonii z Tychami w tym sezonie miało miejsce 1 października, kiedy to na wyjeździe hokeiści BS Polonii Bytom pewnie zwyciężyli 3-7. Na listę strzelców tamtego dnia wpisali się: Mularczyk S, Wicher, Stępień, Wybiral, Kociszewski, Gurzyński i Kiełbicki. Bytomianie po 18 kolejkach zdecydowanie mocno usadowili się na pierwszym miejscu. Z dorobkiem 47 punktów zapewnili sobie delikatny bufor od goniącego ich katowickiego SMS PZHL (42 punkty po 19 spotkaniach). Jeśli zerkniemy w ligową tabelę, równie przyjemnie patrzy się w bilans bramkowy oscylujący aktualnie na poziomie +74. Dotychczas podopieczni trenera Puzio zdobyli 117 bramek, tracąc przy tym 43.

Najmocniejszym elementem zespołu bez wątpienia jest Szymon Kucharski. Tyski napastnik w 19 rozegranych meczach zdobył aż 26 bramek. Do tego asystował swoim kolegom 7 razy, co w prostym przeliczeniu daje mu 33 punkty w punktacji kanadyjskiej. Zajmuje 2 lokatę w całej lidzie, wyprzedza go tylko zawodnik Cracovii, Kirył Jastrabau (17 spotkań/41 punktów). W szeregach bytomskiej Polonii numerem 1 jest Błażej Salamon z dorobkiem 28 „oczek” za 10 zdobytych bramek i 18 asyst.

Poprzedniego sezonu zespół z tyskiego miasta nie mógł zaliczyć do udanych. Po regularnej fazie rozgrywek zajmowali feralną, 13 pozycję w tabeli, a za nimi uplasowała się tylko drużyna gdańskiego Stoczniowca. Na 26 spotkań sezonu regularnego sobotni rywale niebiesko-czerwonych zdobyli tylko 23 punkty, strzelając 70 bramek, przy jednoczesnej stracie 139. Analizując występy indywidualne, zdecydowanym liderem zespołu był w sezonie 2021/2022 Jan Krzyżek. Prowadził on nie tylko w ogólnej punktacji (14 strzelonych goli), ale i kanadyjskiej (25 punktów). Drugim z wyróżniających się zawodników MOSM TYCHY był Szymon Kucharski. 

Polonia do sobotniej potyczki będzie wychodziła z pozycji faworyta, jednak warto pamiętać, że niejednokrotnie przeciwnik potrafił nas zaskoczyć. Przypominamy, że na końcu sektora A czekać na Was będzie STREFA BAJTLA z animatorkami. Liczymy na Wasz doping prosto z trybun Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów. Razem ponieśmy hokeistów do kolejnego zwycięstwa!

prepared by sid & kofa ice hockey freaks