SREBRO KADRY U18 KOBIET NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA DYWIZJI IB!

16.01.2023

Po 3 zwycięstwach i 1 porażce Reprezentacja Polski U18 kobiet ostatecznie uplasowała się na 2 miejscu IIHF Mistrzostw Świata dywizji IB. Swój wkład miały w to również zawodniczki bytomskiej Polonii oraz część sztabu szkoleniowego wprost z Bytomia.

Od 10 do 15 stycznia na lodowisku w katowickim Janowie rozgrywane były Mistrzostwa Świata U18 Dywizji IB. We wtorek na inaugurację Reprezentacja Polski kolejno pokonała Koreę Południową 6:0, w czwartek przegrała z Danią 1:3, w piątek wygrała z Hiszpanią 4:0, a w niedzielę wyższość Polek musiało uznać Chińskie Tajpej (4:0).

Drugie miejsce to sukces, ale tak jak mówiłam na początku mistrzostw, walczyłyśmy o najwyższe cele. Naszym największym atutem było to, że byłyśmy drużyną a nie grupą indywidualistek, a naszym największym mankamentem skuteczność. Mistrzostwa pokazały, że mamy bardzo dużą grupę zawodniczek, które mogą swoją przyszłość wiązać z grą w hokeja na lodzie na wysokim poziomie – podsumowała trenerka Magdalena Jabłońska za pośrednistwem strony www.polskihokej.pl

Jesteśmy szczęśliwe, że zajęłyśmy drugie miejsce. Mimo to czujemy niedosyt, bo byłyśmy blisko upragnionego awansu. Zrobimy co możemy, żeby na następnych mistrzostwach zdobyć pierwsze miejsce i świętować już w wyższej dywizji! – podkreśla Lena Zięba

Swój udział w niewątpliwym sukcesie miały zawodniczki bytomskiej Polonii: Nikola Isztok, Lena Zięba, Milena Piasecka, a także grająca na wypożyczeniu w EHC Zungen-Sissach Patrycja Wójcik. Niebiesko-czerwony akcent znalazł swoje miejsce także wśród sztabu trenerskiego w postaci Dominika Krausa, Artura Wieczorka i Magdaleny Czaplik.

Serdecznie gratulujemy biało-czerwonym drugiej lokaty! Brawo!

Wyniki Mistrzostw Świata Juniorek U18 Dywizji IB

Wtorek, 10 stycznia 

Polska – Korea Południowa 6:0

Hiszpania – Chińskie Tajpej 4:1

Środa, 11 stycznia

Dania – Hiszpania 3:0

Czwartek, 12 stycznia 

Dania – Polska 3:1

Chińskie Tajpej – Korea Południowa 0:3

Piątek, 13 stycznia 

Hiszpania – Polska 0:4

Sobota, 14 stycznia 

Chińskie Tajpej – Dania 1:9

Korea Południowa – Hiszpania 1:2

Niedziela, 15 stycznia 

Polska – Chińskie Tajpej 4:0

Korea Południowa – Dania, godz. 1:4

prepared by sid & kofa ice hockey freaks