Po Toruniu czas na Łódź. Sylwetka niedzielnego rywala Polonii.

13.01.2023

Sobotnie starcie z Szkołą Mistrzostwa Sportowego z Torunia oto nie ostatnie wyzwanie, jakie stoi przed naszymi hokeistami w najbliższy weekend. Ostatni dzień tygodnia to czas na skrzyżowanie kija z łódzkim TME ŁKH. W pierwszym spotkaniu obu zespołom towarzyszył ogrom emocji, czy tak będzie i tym razem?

Zespół TME ŁKH Łódź po 20 kolejkach zajmuje niechlubne 14, czyli ostatnie, miejsce. We wszystkich rozegranych dotychczas łodzianom udało się zdobyć 10 punktów. W sezonie 2022/2023 nasz niedzielny rywal wygrał jedynie z Sokołami Toruń, Naprzodem Janów i Niedźwiadkami Sanok (po dogrywce). Po jednym punkcie złapali przegrywając po dogrywce we wrześniowym meczu z Janowem i listopadowym starciu z SMS Toruń. Ostatnie 3 mecze łodzian to 3 dość dotkliwe porażki. 17 grudnia w spotkaniu domowym przegrali z MOSM Tychy 4-7, żeby na początku Nowego Roku przegrać najpierw 12-1 na wyjeździe z SMS PZHL, a dzień później powtórzyć dwucyfrówkę z Zagłębiem Sosnowiec (spotkanie zakończyło się wynikiem 12-4). Bilans bramek straconych i strzelonych również nie wygląda w przypadku TME najlepiej. Na ten moment w tabeli widnieje -56 oczek za 60 trafionych goli i aż 117 zdobytych przez przeciwnika. Niebiesko-czerwoni w tej kwestii zdecydowanie przodują patrząc na przekrój całej ligi (+88 oczek za 137 zdobyte bramki i 49 straconych). Najlepiej punktującym graczem łodzian jest Eduard Shibelbein, który w 12 meczach ligowych zgromadził 32 punkty w punktacji kanadyjskiej (za 14 bramek i 18 asyst). Na tą chwilę jest on trzecim w lidze zawodnikiem porównując punktację kanadyjską. Na drugim miejscu uplasował się Kiril Kasianchuk (po 20 meczach 31 punktów za 17 goli i 14 asyst).

Ostatnie spotkanie obu drużyn, czyli rozgrywany w Bytomiu mecz z października, zakończył się pozytywnym wynikiem dla gospodarzy. Aż 10-krotnie pokonywali bramkarza przyjezdnych. Zawodnicy, którzy trafiali w pierwszym starciu z Łodzią to: Igor Augustyniak, Sebastian Wicher, Jan Stępień, Mikołaj Kociszewski, Szymon Kiełbicki, Jakub Mularczyk i dwukrotnie Arkadiusz Karasiński i Szymon Gurzyński. Na obie drużyny łącznie w w/w spotkaniu nałożono aż 281 minut karnych!

Obraz zespołu z tego sezonu z goła różni się od tego, który kibice mogli zapamiętać z rozgrywek 2021/2022. Po rundzie zasadniczej drużyna z Łodzi zajmowała 5 miejsce w tabeli. Po 26 meczach na swoim koncie odnotowali 45 punktów (czyli tyle samo co Sokoły z Torunia) za 118 strzelonych goli i 98 straconych. Ostatni mecz ubiegłorocznych rozgrywek miał miejsce 20 lutego, kiedy na wyjeździe aż 10 razy posłali krążek do bramki Niedźwiadków z Sanoka. Ostatnie bezpośrednie starcie z drużyną Polonii Bytom w poprzednich rozgrywkach zakończyło się porażką bytomian 3:6 (13.02.2022r.). Najlepszym strzelcem po sezonie 21/22 był Ilja Trofimow, który 20 razy znajdował sposób na bramkarzy rywali. Zaraz za nim uplasował się Nikita Frołow (19), który górował jednak w punktacji kanadyjskiej zdobywając 48 punktów za gole i asysty.

Choć rywal z pozoru wydaje się być niegroźną przeszkodą do przejścia niebiesko-czerwoni muszą pamiętać o jego przebłyskach w spotkaniach z mocnymi drużynami ze szczytu tabeli. Nie bez powodu łodzianie wygrali m.in z Naprzodem Janów, który w tym sezonie stanowi dla bytomian twardy orzech do zgryzienia. Wierzymy jednak z naszą drużynę i widzimy się w Bytomiu na ostatnich 2 meczach domowych sezonu zasadniczego.

prepared by sid & kofa ice hockey freaks