Nazywam się Rebel. SportRebel. Czyli marka do zadań specjalnych.

12.01.2023

Nie chcielibyśmy zaczynać tego wywodu od tłumaczenia słowa sport. W końcu jesteśmy na stronie BS Polonii Bytom i chyba nikomu nie przyszłoby na myśl podważać z goła widocznych powiązań między tymi dwoma elementami. W długiej i barwnej historii Naszego miasta sport jest pewnego rodzaju spoiwem pokoleń, miejsc i osób. Sport to nieodłączna część Bytomia, zupełnie jak Polonia Bytom. Piłka nożna, koszykówka, hokeja, barwy niebiesko-czerwone, radość ze zwycięstwa, niejednokrotnie gorycz porażki, wzloty i upadki. To wszystko możemy podsumować wymienionym już trzykrotnie słowem.

Nasz sponsor identyfikuje się ze sportem tak samo mocno, jak Polonia Bytom. Wchodząc w głąb nazwy oczom klienta ukazuje się jej drugi człon-rebel. Tłumacząc z języka angielskiego, to buntownik, czy po prostu bunt. Z pozoru słowo nacechowane pejoratywnie zawiera w sobie określenie kogoś, kto nie godzi się na „wsadzanie go” w sztywno określone zachowania czy szablony. Ktoś, kto głośno i wyraźnie potrafi sprzeciwić się większości, nie pozwalając na bylejakość i stanie w równym szeregu. Indywidualność, wyjątkowość, niezależność. Taki jest bytomski sport. Taki jest również nasz sponsor – marka Sportrebel. Poznajcie się!

R JAK ROZWÓJ

Marka Sportrebel na początku swojej 19 -letniej już historii, czyli od roku 2004 roku, opierała całość działalności na sprzedaży internetowej. Początkowo głównym kanałem dystrybucji była platforma Allegro. Aby pójść o krok dalej założyciele zdecydowali w 2006 roku o stworzeniu własnej strony internetowej, która stała się mechanizmem zapalnym, pozwalającym Sportrebel zaistnieć w świecie. Gwałtowny rozwój marki w tym samym roku wpłynął na fakt, że zostali jedynym dystrybutorem produktów firmy BAUER HOCKEY. To poważne wydarzenie wymusiło kolejne kroki rozwojowe. Powstał pierwszy sklep stacjonarny Sportrebel, umiejscowiony w Rudzie Śląskiej, dający potencjalnym klientom alternatywę dla zamawiania całego oprzyrządowania zza granicy. Dziś to już sieć salonów w całym kraju: Ruda Śląska, Bytom, Toruń, Tychy, Łódź, Poznań i Gdańsk.

E JAK EWENEMENT NA SKALE KRAJU

Sportrebel to nie tylko stacjonarna sprzedaż sprzętu hokejowego. To także nowoczesna i bardzo intuicyjna witryna internetowa. Połączenie wyposażenia BLADEMASTER oraz serwisantów na najwyższym poziomie profesjonalizmu stało się idealnymi podwalinami dla stworzenia najlepszej w kraju branżowej sieci serwisowej. Planem na 2022 było wykonanie aż 10 000 serwisów, te liczby nie pozostawiają miejsca na wątpliwości, że mamy do czynienia z nr 1 na rynku. Sportrebel wychodząc naprzeciw klientom stale powiększa proponowaną ofertę, do której już teraz dołączyły takie brandy jak: BAUER, TEMPISH, BLADEMASTER, RISPORT i HOWIES. Marka stała się rozpoznawalna w całej Polsce, a dzięki skupieniu wszystkich potrzebnych hokeiście elementów stała się swoistym magnesem dla wszystkich sympatyków sportu.

B JAK… BYTOM!

Jak mówi stare, polskie… a nie, czekaj. Cytując klasyka „człowiek z Bytomia wyjechać może, ale Bytom z człowieka nigdy”! I mówimy o tym bez sarkazmu, a działania Sportrebel potwierdzają nasze słowa. Jesteśmy szczęśliwi, że wróciliśmy do Bytomia – mówi Bartosz Graliński, prezes sieci. Sklep znajdujący się na terenie Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów przy ul. Pułaskiego 71 został otwarty z początkiem listopada 2021. Marka doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, jak ważnym miejscem na hokejowej mapie Polski jest właśnie niebiesko-czerwony Bytom. Lata szkolenia młodzieży, zakorzenione tradycje hokejowe i miłość do sportu. Sportrebel idealnie wpasowało się w nowy obraz bytomskiego lodowiska – jest nowocześnie, innowacyjnie i profesjonalnie. Sklep przy Lodowisku wyposażony jest w sprzęt hokejowy, łyżwy, rolki i wrotki, a także gadżety bytomskiej Polonii. Znajdziecie tam także serwis ostrzenia łyżew, tak potrzebny w tym konkretnym miejscu.

E JAK ELEMENT WSPÓLNY

Co jeszcze, poza powyższymi wartościami czy cechami łączy Polonię i markę Sportrebel? Odpowiedź znajdziecie pod hasłem: personel salonów. Kolejnym niezwykłym, wyróżniającym sieć sklepów Sportrebel jest fakt, że osobami pracującymi w poszczególnych punktach są ludzie, którzy, jak mówi oficjalny blog marki wrastają w lokalne środowisko hokejowe. Przykładów nie musimy szukać daleko. Odwiedzając sklep w Bytomiu czy Rudzie Śląskiej spotkamy reprezentantki Polski i drużyny BS Polonii Bytom, Karolinę Późniewską i Klaudię Chrapek, a także Karola Wąsińskiego, hokeistę seniorskiej drużyny niebiesko-czerwonych. Bo u kogo zasięgnąć profesjonalnej porady odnośnie sprzętu, jak nie u czynnych zawodników obracających się w tym świecie od lat? Lepszej podstawy do zaufania i wiarygodności chyba nie można zapewnić!

L JAK LODOWISKO I WIELE WIĘCEJ

Marka Sportrebel wykracza już znacznie dalej niż zaopatrzenie w podstawowe wyposażenie hokeisty. Oczywiście, niepodważalny jest fakt, że znajdziecie tam wszystko co potrzebne do gry: kaski, kije, łyżwy, ochraniacze goleni i łokci, ribano czy bramkarskie parkany. Rolki, wszystkie części zamienne,  odzież sportowa czy codzienna. Wychodząc naprzeciw bardziej „wakacyjnym” sportom w swoim asortymencie posiadają deskorolki i hulajnogi (ba, nawet te elektryczne!). Kibice klubów NHL i PHL, a także obecnego aktualnie w Bytomiu MHL znajdą tam gadżety klubów, z którymi sympatyzują. Obok koszulki Pittsburgh Penguins możesz znaleźć czapkę zimową Polonii Bytom. Wszystko to w jednym miejscu. Jedna strona, jedna marka i setki możliwości. Wywodzi się z hokeja, wychodząc naprzeciw wielu innym dyscyplinom. Sportrebel ma wszystko, czego szukasz!

Fot. profil na Facebook’u marki Sportrebel Bytom

prepared by sid & kofa ice hockey freaks