Czas na rewanż! Czas na derby!

07.01.2023

Powrót do rozgrywek ligi MHL po Nowym Roku zapowiada się niezwykle ciekawie. Niebiesko-czerwoni zmagania w 2023 roku rozpoczną od sobotniego starcia z MOSM Tychy, jednak niedzielne spotkanie będzie prawdziwą „perełką”. Do Bytomia na krótką wycieczkę uda się drużyny KS Katowice Naprzód Janów. Co to oznacza? Wielkie derby Śląska już jutro!

Hokeiści z Katowic po rozegraniu 19 ligowych spotkań (tj. o 1 więcej niż Polonia) uplasowali się tuż za podium, na 4 lokacie. Ich dorobek punktowy sięga 38 oczek; zajmująca 3 pozycję w tabeli UKH Unia Oświęcim ma ich jedynie 2 więcej, a umiejscowiony na 2 miejscu SMS PZHL tylko 4 punkty więcej. Na szczycie tabeli robi się bardzo tłoczno, a każdy punkt zdobyty (czy stracony!) w najbliższych spotkaniach może dużo namieszać. Bilans bramek zdobytych i straconych nie wygląda w przypadku katowiczan powalająco. Oscyluje na poziomie +18, za umieszczenie krążka w siatce 74 razy i wyciąganie go z własnej 56 razy. Ostatnie 3 rozegrane spotkania przez naszych niedzielnych przeciwników to 2 zwycięstwa, konkretnie na wyjeździe nad SMS Toruń 1:7 oraz u siebie z Zagłębiem Sosnowiec, oraz grudniowa przegrana z TME ŁKH Łódź 4:2. Pierwszy mecz ligowy między drużynami Polonii i Naprzodu wygrali hokeiści z Nałkowskiej. Mimo pogoni za wynikiem bytomianom nie udało się zmienić końcowego wyniku meczu i musieli uznać wyższość gospodarzy. Powrót do Bytomia i występ przed własną publicznością jest szansą na rehabilitację za to małe, październikowe potknięcie. Bramki dla niebiesko-czerwonych zdobywali wtedy: Jan Stępień, Arkadiusz Karasiński i Karol Wąsiński.

Najlepiej punktującym zawodnikiem katowiczan w tym sezonie pozostaje Piotr Ciepielewski. Zawodnik Naprzodu Janów w 15 rozegranych spotkaniach zdobył… 15 bramek i aż 10 razy asystował swoim kolegom z formacji. Zaraz za nim, z 20 „oczkami” na koncie sklasyfikowany został Maciej Bielec (6 bramek i 14 asyst), a ostatnie miejsce „na pudle” zajmuje Szymon Skrodziuk (7 bramek i 16 asyst), który w październikowym meczu z Polonią zaliczył dublet. W punktacji kanadyjskiej uwzględniającej całą ligę, Ciepielewski zajmuje 10 lokatę (na 8 miejscu umiejscowiony został zawodnik niebiesko-czerwonych, Błażej Salamon, z 18 bramkami i 10 asystami).

Przypominamy, jakie zmiany można zauważyć w drużynie gości. Przede wszystkim na pierwszy rzut oka widoczne są zmiany między słupkami Naprzodu. Poprzedni sezon należał do Alberta Rogersa (91,08% skuteczności obron).Kolejny Amerykanin, którego już nie oglądamy na taflach MHL to Michael Thamert. Thamert był najlepszym strzelcem naszych rywali w poprzednim sezonie notując 14 skutecznych trafień. Zaraz za nim uplasował się doświadczony Mateusz Adamus, który był zwycięzcą punktacji kanadyjskiej. Hokeiści Naprzodu Janów sezon zasadniczy 21/22 ukończyli na 2 miejscu w tabeli z 57 punktami. Jeśli mowa o skuteczności, trafiali do bramki przeciwników 115 razy, przy jednoczesnej stracie 86 goli na przełomie rundy zasadniczej. Nie lada zaskoczeniem było bardzo szybkie wyeliminowanie naszych rywali z fazy PLAY OFF. Już w pierwszym dwumeczu ćwierćfinału Niedźwiadki z Sanoka odprawiły z kwitkiem graczy z Nałkowskiej wygrywając kolejno 3:2 i 1:2. Bardzo piłkarskie wyniki odebrały szansę hokeistom Janowa na zdobycie Mistrzostwa.

Już w najbliższą niedzielę czekają na Nas wielkie emocje. Nikomu, kto chociaż raz był na takim meczu, nie musimy tłumaczyć jego rangi (nie tylko tej w tabeli, ale i tej kibicowskiej). Hokeistom życzymy udanego rewanżu i liczymy na komplet punktów na rozpoczęcie 2023 roku!

Z kim: KS Katowice Naprzód Janów
Kiedy: 07.01.2023 SOBOTA

O której: 17:00
Gdzie: Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów
Bilety: bilety dostępne w kasach lodowiska na godzinę przed rozpoczęciem spotkania, oraz za pośrednictwem strony www.kupbilet.pl

prepared by sid & kofa ice hockey freaks