Nikola Isztok: „Ważniejsze jest godło na piersi niż nazwisko na plecach”

12.01.2023

W czwartek, 11 stycznia na lodowisku Jantor w Katowicach reprezentacja Polski rozegra drugi mecz 2023 IIHF Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet U18 Dywizji IB. We wtorek w premierowym spotkaniu reprezentacja Polski pokonała Koreą Południową 6:0. Mecz z Danią rozpocznie się o godz. 16:30. Bilety do kupienia w serwisie Kupbilet.pl oraz w kasach.

O kilka słów podsumowanie po pierwszym spotkaniu z ramach Mistrzostw poprosiliśmy Nikolę Isztok, zawodniczkę Reprezentacji Polski i BS Polonii Bytom:

„Jeśli chodzi o mecz uważam, że grało mi się całkiem dobrze. Jednak czuję niedosyt, ponieważ wiem, że potrafię lepiej zagrać. Przez lekki stres nie wszystko poszło po mojej myśli i nie pokazałam w pełni swoich możliwości. Być może dlatego, że był to pierwszy mecz. Na kolejne spotkania mam już dużo lepsze nastawienie, jak chyba każda z nas. Ciśnienie trochę zeszło i wiem, że damy radę i miejmy nadzieje, że wszystko potoczy się zgodnie z planem. Co do wyniku, gramy po to żeby wygrać. Żadna z nas nie myślała o przegranej. Jeżeli w kolejnych meczach cała drużyna będzie się trzymać założeń taktycznych i „zostawi serce na lodzie” to mamy szanse osiągnąć naprawdę dużo. Mimo wszystko ważniejsze jest godło na piersi niż nazwisko na plecach. Liczy się nastawienie i ten pierwszy mecz dał nam dużo pozytywnej energii, jeśli z takim nastawieniem wyjdziemy w czwartek na mecz to napewno wygramy”

Wyniki i Terminarz Mistrzostw Świata Juniorek U18 Dywizji IB

Wtorek, 10 stycznia 

Polska – Korea Południowa 6:0

Hiszpania – Chińskie Tajpej 4:1

Środa, 11 stycznia 

Dania – Hiszpania, godz. 19:00

Czwartek, 12 stycznia 

Dania – Polska, godz. 16:30

Chińskie Tajpej – Korea Południowa, godz. 20:00

Piątek, 13 stycznia 

Hiszpania – Polska, godz. 16:30

Sobota, 14 stycznia 

Chińskie Tajpej – Dania, godz. 16:30

Korea Południowa – Hiszpania, godz. 20:00

Niedziela, 15 stycznia 

Polska – Chińskie Tajpej, godz. 16:30

Korea Południowa – Dania, godz. 20:009

prepared by sid & kofa ice hockey freaks