Plan na sobotę? Wywieźć 3 punkty z Sanoka.

18.11.2022

Przed Nami ostatni w tym roku kalendarzowym hokejowy weekend. Nasi hokeiści dwa ostatnie starcia rozegrają na wyjeździe, a ich przeciwnikami będą kolejno Niedźwiadki z Sanoka i MMKS Podhale Nowy Targ. Poprzednie spotkania sezonu 2022/2023 w powyższymi drużynami wygrywali niebieskoo-czerwoni. Trzymamy kciuki za podtrzymanie zwycięskiej passy.

Po rozegraniu 15 spotkań zespół Niedźwiadków uplasował się na 9 miejscu w ligowej tabeli, tuż za Zagłębiem Sosnowiec. Obie drużyny dzieli różnica dwóch punktów, więc najbliższy weekend może mocno przetasować układ sił. Po 15 spotkaniach ligowych sanoczanie zgromadzili na swoim koncie 21 punktów. Nie najgorzej w przypadku Niedźwiadków wygląda bilans bramkowy, oscylujący na poziomie -6 bramek. W aktualnie trwającym sezonie udało im się strzelić 55 bramek, tracąc 61. Warto w tym miejscu przytoczyć wyniki bytomskiej Polonii. Po 16 spotkaniach bilans niebiesko czerwonych to +71 goli. Zawodnicy Polonii aż 107 razy pokonywali bramkarzy rywali, pozwalając na umieszczenie gumy w swojej siatce tylko 36 razy. Daje to najlepszy wynik w całej lidze, a drużyną, która jako jedyna straciła mniej bramek jest SMS PZHL Katowice. Ostatnie 3 spotkania w wykonaniu naszych sobotnich rywali to wygrana po dogrywce z Zagłębiem w Sanoku, wygrana z SMS PZHL również na własnej tafli i przegrana na wyjeździe z TME ŁKH Łódź. Oprócz weekendowych spotkań na naszych przeciwników czekają dwa spotkania przed samymi świętami, kiedy przed własną publicznością podejmować będą UKH Unię Oświęcim i MKS Cracovię. Przypominamy, że bytomianie cały grudzień będą pauzować od rozgrywek MHL.

Niekwestionowanym liderem strzelców i punktacji kanadyjskiej jest nie kto inny, jak Damian Ginda. Napastnikowi z Sanoka udało się zgromadzić 23 punkty, za 10 goli i 13 asyst. Ginda może jednak czuć na plecach oddech swojego kolegi z drużyny, który wcale nie odstaje od niego. Louis Miccoli ma na swoim koncie 22 punkty, za 9 celnych trafień i również 13 asyst. Bramkarz, który w tym sezonie odnotował najwyższą skuteczność obron to Filip Wiszyński. Waha się ona na poziomie 90,03%.

Drużyna z Małopolski w poprzednim sezonie pod koniec rundy zasadniczej uplasowała się na 7 miejscu w tabeli, awansując tym samym do fazy PLAY-OFF. Tam już na samym początku ćwierćfinałów przyszło im zmierzyć się z bardzo wymagającym przeciwnikiem, jakim był sklasyfikowany na drugiej pozycji KS Katowice Naprzód Janów. Podopieczni poradzili sobie z zawodnikami Janowa, ustalając awans w dwumeczu. W półfinale trafili na Zagłębie Sosnowiec, które w pierwszym spotkaniu rozgromiło Sanoczan 5:7. W dwóch kolejnych spotkaniach zawodnicy z Sosnowca nie mieli już tyle szczęścia i przyszło im zagrać o 3 miejsce z drużyną Polonii. Niedźwiadki w dwóch meczach rozstrzygnęły rywalizację o Mistrzostwo I Ligi pokonując Sokoły z Torunia.

Jeśli chodzi o bezpośrednie starcia w sezonie zasadniczym 2021/2022 bytomian z hokeistami Sanoka dwukrotnie z tarczą wychodzili z nich niebiesko-czerwoni. Najpierw, w trzeciej kolejce, pokonali pewnie drużynę gości 5:1. Listopadowy rewanż również należał do hokeistów z Bytomia, którzy ponownie 5 razy umieścili gumę w bramce sanoczan, tracąc jedynie dwie bramki.

Przed podopiecznymi trenera Puzio ciężka przeprawa, sanoczanie dobrze czują się na własnej tafli. Wiemy jednak, że niebiesko-czerwoni kolejny sezon udowadniają, że zazwyczaj to oni „rozdają karty”. Liczymy, na pozytywne zakończenie hokejowego roku 2022!

prepared by sid & kofa ice hockey freaks