Sportowa niedziela. Zapowiedź spotkania z MMKS Podhale Nowy Targ.

11.09.2022

Po udanej inauguracji sezonu w Bytomiu czas na kolejne ligowe spotkanie! Tym razem przy ul. Pułaskiego 71 niebiesko-czerwoni będą gościć drużynę MMKS Podhale Nowy Targ. Nowotarżanie mają za sobą ciężkie rozpoczęcie rozgrywek. W pierwszym meczu rozbili zespół Zagłębia Sosnowiec na wyjeździe 1:4, żeby już dzień później przegrać z katowickim SMSem aż 5:0.

Niedzielne spotkanie z MMKS Podhale Nowy Targ to już czwarty mecz bytomian w tym sezonie. Ciężka inauguracja tegorocznych rozgrywek nie skreśliła jednak podopiecznych Mariusza Puzio z walki o najwyższe cele, co pokazały mecze z MKS Cracovią czy Niedźwiadkami Sanok. Warto skupić się jednak na sylwetce dzisiejszego przeciwnika BS Polonii Bytom. Poprzedni sezon regularny nowotarskie „szartoki” zakończyły na 8 miejscu, tym samym meldując się w fazie PLAY-OFF. Co ciekawe, to właśnie bytomscy hokeiści w pierwszym ćwierćfinale zakończyli walkę podopiecznych Jacka Szopińskiego o Mistrzostwo I Ligi, wygrywając w dwumeczu (kolejno 3:6 na wyjeździe i 3:2 u siebie).

W sezonie zasadniczym 2021/2022 drużyny spotykały się dwukrotnie. Oba mecze zakończyły się na korzyść niebiesko-czerwonych, którzy jak przypominamy, przegrali tylko dwa mecze w regularnej części sezonu. Do pierwszego spotkania doszło analogicznie jak w tym roku na początku września, kiedy to bytomianie urządzili sobie istny festiwal strzelecki. Aż 9 razy udało im się umieścić krążek w bramce, a na listę strzelców wpisali się m.in.: trzykrotnie Michał Rybak czy dobrze znany publiczności w Bytomiu Błażej Salamon. Rewanż także nie potoczył się pomyślnie dla nowotarżan, jednak przegrana nie była aż tak dotkliwa. W Nowym Targu padło wtedy łącznie 7 bramek, z czego 5 strzelili goście (wszystkie 5 padło w drugiej tercji spotkania).

Hokeiści z Nowego Targu w poprzednim sezonie po rozegraniu wszystkich 26 spotkań zdobyli 37 punktów, jednak co ciekawe strzelili dokładnie tyle samo bramek, ile stracili (115). Najlepszym strzelcem drużyny na przełomie 2021/2022 był Marat Soroka, któremu udało się 20 razy znaleźć sposób na bramkarzy swoich przeciwników. Ten sam zawodnik został też liderem punktacji kanadyjskiej, w której łącznie uzbierał 32 punkty (20 goli i 12 asyst). Najlepszym z bramkarzy był Szymon Klimkowski notując 88,39% skuteczności.

W ubiegłym sezonie drużyna prowadzona przez Mariusza Puzio radziła sobie bardzo dobrze w starciach z nowotarskimi „szarotkami”. Czy tak będzie i tym razem? Bardzo sobie tego życzymy i trzymamy kciuki za niebiesko-czerwonych!

prepared by sid & kofa ice hockey freaks