Przegrana na inaugurację sezonu MHL. UKH Unia Oświęcim zwycięzcą niedzielnego spotkania.

04.09.2022

Na zdobycie pierwszych punktów ligowych przyjdzie podopiecznym trenera Puzio zaczekać najwcześniej do środy. W niedzielnym meczu górą okazała się być drużyna gospodarzy, UKH Unia Oświęcim, pokonując niebiesko-czerwonych 4-1. Aż trzykrotnie unici pokonywali bramkarza bytomian w II tercji spotkania. Bramkę honorową dla zespołu zdobył Paweł Wybiral.

Niedzielne spotkanie w Oświęcimiu było dla bytomian meczem rozpoczynającym ich walkę o punkty w sezonie 2022/2023. Unici już w sobotę świetnie weszli w rozgrywki pokonując u siebie JKH GKS II Jastrzębie, natomiast niebiesko-czerwoni na rozegranie przełożonego meczu pierwszej rundy będą musieli zaczekać do środy. Właśnie wtedy przyjdzie im zagrać z drużyną MKS Cracovia (początek spotkania o godzinie 18:00). W składzie drużyny BS Polonii Bytom zabrakło Karola Wąsińskiego, którego choroba wykluczyła z pierwszego ligowego spotkania.

Już od pierwszych sekund dało się wyczuć duże napięcie ze strony dwóch drużyn. Widać było mocne zdeterminowanie i dużo emocji w zawodnikach, co mogło być przyczyną sporego zamieszania i chaosu w grze obu zespołów. Nieporządek w obronie, nieskuteczność ataków była stałym elementem spotkania. Pierwsza tercja nie obfitowała w bramki, chociaż raz krążek przekroczył linię bramkową. Swojej szansy podczas gry w przewadze po faulu Augustyniaka nie wykorzystali gospodarze, warto w tym miejscu zwrócić uwagę na bardzo dobrze dysponowanego bramkarza niebiesko-czerwonych. Sebastian Wicher miał okazję podczas osłabienia wyprowadzić drużynę na prowadzenie, jednak skuteczność zawiodła naszego napastnika. Wynik niedługo później mógł otworzyć dla zawodników Unii duet Piankrat-Fus, gdyby nie czujność Mateusza Kołodzieja między słupkami. W ostatnich setnych sekundy zawodnikom gości udało się umieścić krążek w bramce, jednak decyzją sędziego bramka padła już po syrenie kończącej pierwszą odsłonę spotkania.

Na drugą tercję oba zespoły wychodziły z czystym kontem, jednak to zdecydowanie Unici weszli lepiej w mecz. Po ataku kolanem Szymona Gurzyńskiego już po 16 sekundach otworzyli wynik spotkania, a na listę strzelców wpisał się Wojciech Zając. Po ponad 7 minutach po raz kolejny graczom Unii udało się znaleźć lukę w bytomskiej formacji obronnej, w swojej kolejnej próbie Yahor Piankrat nie zmarnował okazji. Zdecydowanie nie pomagały w bardzo pogubionej grze niebiesko-czerwonych kary nakładane na zawodników. Na 5 minut przed końcem drugiej tercji na ławkę kar powędrował Sebastian Wicher, co bezlitośnie wykorzystał Piankrat, kolejny raz wpisując się na listę strzelców. Nadzieje bytomskiej drużyny ponownie rozbudził Paweł Wybiral, który skutecznie wykorzystał podanie od kolegów i mocnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.

Trzecia odsłona spotkania była dla podopiecznych Mariusza Puzio przysłowiowym „być czy nie być”. Jednak zamiast rozwiązać worek z bramkami, rozpoczął się festiwal kar mniejszych. Najpierw na ławkę został skierowany Arkadiusz Karasiński, a niespełna 5 minut później sędzia postanowił ukarać jednocześnie dwóch graczy niebiesko-czerwonych (Bodora 2min, Cuber 2min + 2min za niesportowe zachowanie). Gospodarze bardzo nieefektywnie starali się pokonać Mateusza Kołodzieja. Na niecałą minutę przed końcem spotkania sztab szkoleniowy bytomian postawił wszystko na jedną kartę ściągając bramkarza, w którego miejsce pojawił się kolejny gracz z pola. Na nic jednak nie zdał się ten zabieg, a celny strzał na pusta bramkę Polonii oddał Piankrat, notując tym samym hattrick w dzisiejszym spotkaniu.

Drużyna BS Polonii Bytom ma za sobą ciężkie wejście w nowy sezon, jednak już w środę kolejna szansa na walkę o ligowe punkty. Pierwsze spotkanie stanowi dobry materiał szkoleniowy, pokazuje nad czym pracować musi Mariusz Puzio i jego zespół. Przypominamy, że w najbliższą sobotę niebiesko-czerwoni rozegrają pierwszy mecz domowy, podejmując u siebie UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok.

4 września 2022r., godz. 16:00, Hala MOSiR ul. Chemików 4, Oświęcim

UKH Unia Oświęcim – BS Polonia Bytom 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

1:0 Wojciech Zając – Szymon Fus, Piotr Kot (24:11 5/4)                                                                                                            2:0 Yahor Piankrat – Bogdan Protsenko (31:29)                                                                                                                          3:0 Yahor Piankrat – Jakub Najsarek, Wojciech Zając (5/4)                                                                                                        3:1 Paweł Wybiral – Arkadiusz Karasiński, Jakub Wilk                                                                                                                4:1 Yahor Piankrat (pusta bramka)

Składy:

UKH Unia Oświęcim: Płonka (Kaczkowski) – Kot, Najsarek; Piankrat, Zając, Fus – Guzik, Prokopiak; Kovalchuk, Melnyk, Nikolaevich – Shoferovskyi, Protsenko; Baida I., Płonka, Baida D. – Chapelskyi, Korotych, Nowak, Klimczyk. Trener: Lubomir Witoszek

BS Polonia Bytom: Kołodziej (Grobelkiewicz) – Gurzyński(2min), Proczek; Salamon, Kiełbicki, Bajon – Bodora(2min), Cuber(4min); Mularczyk, Augustyniak(2min), Wicher(2min) – Wilk, Stępień; Wybiral, Karasiński(2min), Kociszewski – Dworaźny, Faska, Rybak, Zarański.                                                                            Trener: Mariusz Puzio