Bytomski Charytatywny Bieg Godności „GONItwa” już w sobotę!

27.09.2022

Pierwszy dzień października to nie tylko powrót hokeistów do zmagań w ramach rozgrywek MHL, ale też czas na V edycję wyjątkowego Biegu Charytatywnego „GONItwa”. Organizatorem tego niesamowitego wydarzenia jest niezmiennie PSONI, czyli Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Tegoroczna edycja niesie za sobą, jak co roku, równie szczytny cel: tym razem to doposażenie ogrodu sensorycznego, z którego będą korzystać podopieczni stowarzyszenia.

Sam bieg będzie miał miejsce 1 października w Parku Kachla. Plan wydarzenia uwzględnia bieg na 5km (początek o godzinie 11:00), nordic walking (godz. 12:00) oraz finał od godziny 13:00. Warto jednak udać się do parku wcześniej i załapać się na rozgrzewkę, którą poprowadzi nie kto inny, jak nasz kapitan, Piotr Bajon! Piotrek pierwszy raz brał udział w biegu 3 lata temu i od tego czasu wspiera tą inicjatywę.

Jednym z elementów rozpoznawczych tego wydarzenia jest koszulka, co roku przedstawiająca innego barwy. W tym roku pomysłodawcy biegu postawili na połączenie doskonale znane wszystkim Ślązakom, żółty i niebieski. Mnogość symboliki tego doboru kolorów pozwala na dużą dowolność interpretacji, od Górnego Śląska, poprzez 100-lecie Powstań Śląskich, a kończąc na kolorystyce naszego miasta.

Zapisy na bieg trwają tylko do jutra, więc zostało już niewiele czasu na dołączenie do tego wydarzenia. Zachęcamy wszystkich naszych kibiców, mniejszych czy większych, do wystartowania. Pod podanym linkiem można wyrazić chęć wzięcia udziału w wydarzeniu:

https://www.zmierzymyczas.pl/edit/1494/v-bytomski-charytatywny-bieg-gonitwa.html?fbclid=IwAR0HwZEMfaR0phFW9XM09eIZk_gUA-cmVPB0UGg9DDj8POU4wjOxGh35Tc0

prepared by sid & kofa ice hockey freaks