3,2,1, START! Już dziś rusza MHL. Pierwszy mecz niebiesko-czerwonych w niedzielę.

03.09.2022

Już dziś ruszają rozgrywki zaplecza Polskiej Hokej Ligi. Niebiesko-czerwonym przyjdzie jednak zaczekać do niedzieli na rozpoczęcie walki o Mistrzostwo MHL. Powodem przesunięcia sobotniego, wyjazdowego spotkania z MKS Cracovia są rozgrywane w Krakowie spotkania Ligi Mistrzów. Na starcie obu drużyn nie przyjdzie nam długo czekać, ponieważ już w środę 07.09 podopieczni Mariusz Puzio udadzą się do Grodu Kraka walczyć o punkty ligowe.

Pierwszym przeciwnikiem, któremu zawodnicy BS Polonii Bytom będą próbowali „urwać” punkty już w najbliższą niedzielę jest UKH Unia Oświęcim. Mecz rozgrywany będzie na wyjeździe, na Hali Lodowej MOSiR Oświęcim. Początek spotkania planowany jest na godzinę 16:00.

Swoje potyczki w ubiegłym sezonie drużyna z Oświęcimia zakończyła w lutym, a ostatni wynik jaki zanotowali na taflach MHL w sezonie 2021/2022 to przegrana 6-5 po dogrywce, po bardzo emocjonującym spotkaniu z KH Katowice Naprzód Janów. Zespół UKH Unii Oświęcim ma za sobą bardzo nierówny sezon, chociaż niejednokrotnie udowadniali, że potrafią wygrywać i grać piękny hokej. Początek sezonu to wygrane chociażby z Sokołami Toruń (7:3) czy Zagłębiem Sosnowiec na wyjeździe (2:5). Do najjaśniejszych postaci zespołu z Chemików 4 należy niewątpliwie Krzysztof Dudkiewicz. Ten 26 letni zawodnik zdobył 25 punktów, strzelając 6 bramek i asystując 19 razy. Ma też za sobą przeszłość na taflach PHL, gdzie można było oglądać jego występy jeszcze w poprzednim sezonie (równocześnie z MHL). Dudkiewicz był także częścią bytomskiej drużyny. W latach 2018/2019 w zespole TMH Polonia Bytom rozegrał 14 spotkań, odnotowując 3 bramki i 3 asysty.

Obie drużyny w poprzednim sezonie spotkały się już w drugiej kolejce MHL. Zawodnicy z Bytomia urządzili sobie wtedy festiwal strzelecki pokonując bramkarza Unii aż 13 razy, a tym samym wygrywając na wyjeździe 1:13. Na listę strzelców wpisali się wtedy m.in: Wąsiński, Wicher czy Salamon. Rewanżowe spotkanie na Śląsku nie było już występem jednego aktora. Goście mocno stawiali opór niebiesko-czerwonym, jednak koniec końców to gospodarze postawili kropkę na „i”. Do bramki trafiali m.in: Dybaś i Wąsiński, a zwycięstwo przypieczętował na początku trzeciej tercji Sebastian Wicher. Polonia w poprzednim sezonie strzeliła drużynie UKH Unii Oświęcim 18 bramek, równocześnie tracąc jedynie 4. Naszym zawodnikom życzymy powtórki w nadchodzącym sezonie!

 

 

prepared by sid & kofa ice hockey freaks