Pełna kadra BS Polonii Bytom na sezon 2022/2023 ustalona! Zaplanowano spotkania kontrolne.

11.08.2022

Na początku sierpnia, tuż przed rozpoczęciem treningów na lodzie, skład niebiesko-czerwonych został skompletowany. Kibice nie tylko poznali zawodników, którzy będą reprezentować Bytom, ale także cały sztab szkoleniowy. Nie było żadnym zaskoczeniem, że po dobrym poprzednim sezonie, kolejny raz trenerem bytomian został Mariusz Puzio, zasłużony hokeista, reprezentant Polski i Olimpijczyk. U jego boku stanie Błażej Salamon, który pozostaje również czynnym zawodnikiem w drużynie BS Polonii Bytom. Treningiem bramkarzy zajmie się natomiast Tomasz Kowalczyk, będący drugim asystentem trenera Puzio. Kierownikiem drużyny został Piotr Proczek, a serwisantem nie kto inny, jak były zawodnik niebiesko-czerwonych Artur Wieczorek.

W drużynie nie zabraknie solidnego trzonu złożonego z doświadczonych zawodników, takich jak w/w Błażej Salamon, Karol Wąsiński czy Piotr Bajon. Kibiców niebiesko-czerwonych może ucieszyć fakt zakontraktowania Szymona Mularczyka, który w poprzednim sezonie reprezentował GKS Katowice i to właśnie z tą drużyną sięgnął po Mistrzostwo PHL. Oczywiście nie zapominamy również o szkoleniu młodzieży i szukaniu potencjalnych wzmocnień właśnie w tej płaszczyźnie. Z drużyną MHL mają szansę przygotowywać się również zawodnicy Juniora Młodszego: Maksymilian Kura, Oliwier Zarański, Adam Kołodziej, Błażej Kołodziejczak, Kacper Kukliński i Matsvei Kuzniatsou.

Pełny skład BS Polonii Bytom w sezonie 2022/2023:

🥅 Bramkarze:
Kołodziej Mateusz
Grobelkiewicz Tomasz
🏒 Napastnicy:
Augustyniak Igor
Piotr Bajon
Karasiński Arkadiusz
Kiełbicki Szymon
Kociszewski Mikołaj
Mularczyk Jakub
Mularczyk Szymon
Rybak Michał
Salamon Błażej
Wąsiński Karol
Wicher Sebastian
Wybiral Paweł
🥊 Obrońcy:
Cuber Klaudiusz
Stępień Jan
Bodora Aleksander
Dworaźny Mateusz
Wilk Jakub
Gurzyński Szymon
Proczek Michał
Faska Adam
✔️Trener: Mariusz Puzio
✔️Trener asystent/trener bramkarzy: Tomasz Kowalczyk
✔️Trener asystent: Błażej Salamon
✔️Kierownik drużyny: Piotr Proczek
✔️Serwisant: Artur Wieczorek
Zostały ustalone również gry kontrolne przed rozpoczęciem sezonu. Sparingi drużyna Polonii rozegra z zespołem KS Katowice Naprzód Janów. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane 18.08 w czwartek na lodowisku Jantor na ul. Zofii Nałkowskiej 10 w Katowicach. Rewanż rozegramy w Bytomiu 26.08 w piątek. Oba mecze najprawdopodobniej rozpoczną się o godzinie 18:00.
prepared by sid & kofa ice hockey freaks