Turniej eliminacyjny PLHR

28.05.2022

Już w niedzielę, 29 maja, rozpoczyna się turniej eliminacyjnych Polskiej Ligi Hokeja na Rolkach. Do walki o Mistrzostwo Polski przystąpi również drużyna Polonii Bytom. Inauguracja będzie miała miejsce w czeskiej Karvinie, a pierwszy mecz rozegrany zostanie już o godzinie 8:00. Swoje potyczki na rolkach Poloniści rozpoczną meczem z drużyną Gazda Nowy Targ, a później kolejno ich rywalami będą Team Hockey Łódź, Pantery Sportrebel Team i Luce BB.

O krótkie podsumowanie nastrojów na dzień  przed rozpoczęciem turnieju, poprosiliśmy jednego z zawodników, Mariusza Tymczyszyn:

„Nastroje w drużynie są bojowe. Jesteśmy zespołem, będącym mieszanką dużego doświadczenia i świeżości, wprowadzonej przez młodych, nowych zawodników. Zdecydowanie mocnym punktem drużyny jest jej człon, złożony z 4 zawodników, którzy mają za sobą przeszłość na taflach PHL: Sebastian Owczarek, Sebastian Kłaczyński, Artur Wieczorek i Bartek Stępień. Dużym wsparciem będą dla Polonii również gracze, którzy mieli okazję pokazać się kibicom w poprzednim sezonie MHL, tacy jak Michał Proczek. Kto może stanąć nam na drodze do zwycięstwa? W tym sezonie poziom jest mocno wyrównany, wszystkie zespoły dysponują zawodnikami ze sporą hokejową przeszłością, którzy mogą rzutować na obraz ich gry. Cieszyn ma bardzo mocny skład, Opole to drużyna nastawiona głównie na rolki, cały sezon pracują nad swoją formą. Liczymy jednak, że to My znajdziemy sposób na wszystkie inne zespoły.”

Skład Polonii na turniej eliminacyjny 2022 w Karvinie to kolejno:

Michał Elżbieciak, Sebastian Owczarek, Karol Wąsiński, Michał Proczek, Sebastian Kłaczyński, Matsvei Kuznetsov, Artur Wieczorek, Jakub Ciućka, Mariusz Tymczyszyn, Łukasz Dybaś, Michał Działo, Michał Zając, Tomasz Pietrzyk, Bartosz Kaczmarek, Andrzej Banaszczak, Bartłomiej Stępień, Jan Stępień, Grzegorz Wieczorek, Jakub Piper, Arkadiusz Karasiński, Paweł Bajon, Martin Przygodzki.

Trenerem niebiesko-czerwonych, a także czynnym zawodnikiem, jest wspominany wcześniej Sebastian Owczarek.

Naszej drużynie życzymy powodzenia i trzymamy kciuki, za jak najlepsze wyniki!

 

prepared by sid & kofa ice hockey freaks