Sekcja bobsleja dołącza do Bytomskiego Sportu!

01.04.2022

Po olbrzymim sukcesie związanym z zakończonym nie tak dawno sezonem zimowym w wykonaniu naszych hokeistek oraz hokeistów, Spółka Bytomski Sport Polonia Bytom Sp. z o.o. powołała do życia kolejną sekcję sportową. Od dziś w rodzinie Bytomskiego Sportu możemy przywitać naszą nową męską sekcję bobslejową!

Starania o powołanie do życia kolejnej sekcji sportowej rozpoczęły się już na początku 2022 roku. Wraz z końcem marca nasz klub został oficjalnie zatwierdzony w spisie Polskiego Związku Bobslejowego, dzięki czemu już teraz będziemy mogli rozpocząć przygotowania do sezonu zimowego 2022/2023.

Najpierw jednak, debiutantów bytomskiej drużyny czeka start w Mistrzostwach Polski, na które Polonia uzyskała dziką kartę!

Cieszę się z nowych wyzwań na horyzoncie. Oczywiście hokej pozostaje na pierwszym miejscu w moim życiu, jednak bez chwili zastanowienia zgodziłem się na propozycję spółki. Od małego oglądam bobsleje i zawsze chciałem w nich spróbować swoich sił – przyznaje podekscytowany Adam Faska.

Poloniści swoje zmagania rozpoczną w składzie: Dawid Krzemień (piłka nożna), Adam Faska (hokej) oraz Marcin Salamonik (koszykówka). Sternikami będą na przemian: Jerzy Szpernalowski lub Mariusz Bacik.

To dla mnie niezwykłe wyróżnienie. W bobsleju panują takie same zasady jak w pracy kierownika drużyny – wszystko musi być dopięte na ostatni guzik i nie ma miejsca na błąd – mówi Jerzy Szpernalowski, kierownik pierwszego zespołu piłkarskiego.

W lipcu zaplanowano oficjalną prezentację boba Polonii Bytom a treningi nowa sekcja będzie odbywała na nowym lodowisku przy ul. Pułaskiego. Tym samym Bytom urasta do stolicy sportów zimowych w regionie. Dziś Miasto Bytom ogłosiło budowę skoczni narciarskiej Sportowej Dolinie.

Wspierajcie nasz zespół podczas pierwszych ślizgów!

 

Artykuł zawiera treści humorystyczne. Czytaj z uśmiechem!
prepared by sid & kofa ice hockey freaks