Poloniści w finale Mistrzostw Polski Juniorów!

10.04.2022

Hokeiści BS Polonii Bytom pokonali UKS Zagłębie Sosnowiec w półfinale MP Centralnej Ligi Juniorów wynikiem 7:0 i zapewnili sobie awans do wielkiego finału turnieju w Nowym Targu.

9 kwietnia, po dniu przerwy od zakończenia fazy grupowej w Bytomiu na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów, w sobotnie południe bytomianie z kategorii wiekowej U20 zmierzyli się w półfinale z UKS Zagłębie Sosnowiec. Podobnie jak w meczu o trzecie miejsce Młodzieżowej Hokej Ligi, pełna kontrola spotkania była po stronie Niebiesko-czerwonych, którzy z każdą tercją powiększali swoją przewagę, nie dając rywalom dojść do słowa. Statystyka strzałów 51:25 mówi sama za siebie.

BS Polonia Bytom 7:0 UKS Zagłębie Sosnowiec (3:0, 2:0, 2:0)
Dla Polonii strzelali: Wybiral x2, Wicher, Stępień, Karasiński, Maćkowski, Kociszewski

Ten rezulat zapewnił podopiecznym Mariusza Puzio miejsce w finale turnieju w Nowym Targu, gdzie będą rywalizować z MKS Cracovią, czyli grupowym rywalem, z którym kilka dni wcześniej odnieśli zwycięstwo 7:2.