MAMY TO! Polonia i Cracovia z awansem do turnieju finałowego Mistrzostw Polski CLJ

08.04.2022

Na zakończenie fazy grupowej Mistrzostw Polski Centralnej Ligi Juniorów w Bytomiu, MKS Cracovia pokonała Niedźwiadki z Sanoka, a BS Polonia Bytom zdominowała konfrontację z Sokołami Toruń i zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie.

7 kwietnia na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów byliśmy świadkami finalnych rozstrzygnięć w grupie E. Zanim doszło do ostatniej rundy spotkań sytuacja wyglądała tak, że każda drużyna miała szanse na awans do półfinału i aby sobie to zapewnić, musiała wygrać swoje spotkanie. W starciu między Niedźwiadkami a Cracovią potrzebna była dogrywka, aby wyłonić zwycięzcę, a w niej lepsi okazali się juniorzy z Krakowa.

MKS Cracovia 4:3 UKS Niedźwiadki MOSIR Sanok (0:3, 1:0, 2:0, D 1:0)
Strzelcy: M. Sapehin x2, H. Sapehin, Lebedzeu – Pisula x2, Sudyka

W drugim meczu tego dnia gospodarze z BS Polonii Bytom podejmowali Sokoły z Torunia. O ile I i II tercja mogły wydawać się wyrównane, to w III Niebiesko-czerwoni całkowicie przejęli kontrolę nad spotkaniem, strzelając gościom trzy bramki.

BS Polonia Bytom 5:1 MKS Sokoły Toruń (1:0, 1:1, 3:0)
Strzelcy: Wicher x2, Maćkowski, Kociszewski, Wilk – Kurnicki

Po trzech dniach rywalizacji Polonia zajęła pierwsze miejsce w grupie E, a tuż za nią uplasowała się Cracovia. Obie ekipy wywalczyły sobie przepustki do turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 9 i 10 kwietnia w Nowym Targu. Pary półfinałowe wyglądają następująco:

  • 09.04, 12:00 – BS Polonia Bytom -:- UKS Zagłębie Sosnowiec
  • 09.04, 16:00 – MMKS Podhale Nowy Targ -:- MKS Cracovia
prepared by sid & kofa ice hockey freaks