Zadanie wykonane. Polonia w półfinale MHL!

06.03.2022

Hokeiści BS Polonii Bytom postawili kropkę nad „i”. Nasi zawodnicy po raz drugi pokonali MMKS Podhale Nowy Targ i awansowali do półfinału Młodzieżowej Hokej Ligi.

Po środowej, pewnej wygranej w Nowym Targ to z pewnością nasi zawodnicy stawiani byli w roli faworyta do triumfu w sobotniej potyczce z MMKS-em. Mimo to na pierwsze trafienie musieliśmy czekać aż do 29. minuty spotkania. To wówczas wynik otworzył Marcin Płachetka, wykorzystując grę w liczebnej przewadze.

Po zaledwie trzech minutach bramkowy stan posiadania bytomian podwoił się. Tym razem na listę strzelców wpisał się Artyom Senkevich, który indywidualny rajd zakończył precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę nowotarskiej bramki.

Niestety trzecia tercja spotkania nie rozpoczęła się dla podopiecznych Mariusza Puzio zbyt dobrze. Szybko, bo już po 90 sekundach od wznowienia gry, „kontaktowego” gola dla nowotarżan zdobył Adrian Słowakiewicz, który pokonał naszego golkipera, gdy nasza drużyna grała w liczebnym osłabieniu.

W tej odsłonie spotkania przyjezdni rzucili do ataku wszystko co mieli i często zagrażali bramce strzeżonej przez Oskara Prokopa. W 50. minucie podopieczni Jacka Szopińskiego po raz drugi mogli cieszyć się ze zdobycia bramki. Tym razem gola zdobył Wiktor Bochnak. Nowotarżanin dobijał strzał Fabiana Kapicy i dość szczęśliwie, z niemal zerowego kąta, wpakował krążek do bramki Polonii.

Decydujący jak się później okazało cios wyprowadził Piotr Bajon w 55. minucie spotkania. Co prawda nowotarżanie próbowali jeszcze odwrócić losy tego spotkania, jednak nie udało im się po raz trzeci pokonać Oskara Prokopa.

W dwóch parach wciąż toczy się walka o awans do 1/2 finału MHL. Wiemy, że w kolejnej fazie rozgrywek nasza drużyna zmierzy się ze zwycięzcą pary MKS Sokoły Toruń – TME ŁKH Łódź. Pierwszy mecz półfinału MHL już w najbliższą środę na terenie rywala!

BS Polonia Bytom – MMKS Podhale Nowy Targ 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
1:0 Marcin Płachetka – Michał Proczek (28:13, w przewadze)
2:0 Artyom Senkevich – Artur Senkevich (31:18)
2:1 Adrian Słowakiewicz – Kacper Kamieniecki (41:30, w przewadze)
2:2 Wiktor Bochnak – Fabian Kapica (49:15)
3:2 Piotr Bajon – Łukasz Dybaś (54:33)

Sędziowali: Szymon Urbańczyk (główny) – Łukasz Barutowicz i Michał Kret (liniowi)
Minuty karne: 14 – 8
Strzały: 27 – 24
Widzów: 280

BS Polonia Bytom: Prokop – Bodora (2), Stępień; Dybaś (2), Bajon, Płachetka (2) – Domogała, Proczek (2); Salamon, Wróblewski (2), Wąsiński – Dworaźny, Cuber; Artyom Senkevich (2), Artur Senkevich, Wicher (2) – Rybak, Wcisło.
Trener: Mariusz Puzio

MMKS Podhale Nowy Targ: Polak – Kamieniecki, Nykaza (2); J. Malasiński (2), Słowakiewicz, Worwa – Sarniak, Szlembarski; Jarczyk, K. Malasiński, Trzebunia – T. Kapica (2), Bochnak; F. Kapica, Pudzisz, Saroka – Bury, Worwa, Długopolski.
Trener: Jacek Szopiński

fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey

prepared by sid & kofa ice hockey freaks