Polonia przegrywa w Toruniu

10.03.2022

Hokeiści BS Polonii Bytom ulegli na wyjeździe MKS Sokołom Toruń wynikiem 1:6, w pierwszym meczu półfinałowym  fazy play-off Młodzieżowej Hokej Ligi.

To nie był wymarzony początek półfinałowej konfrontacji dla podopiecznych trenera Mariusza Puzio, których w tym meczu zawiodła skuteczność. Wynik nie do końca oddaje obraz tego starcia, gdyż Poloniści licznie stwarzali sobie dogodne sytuacje strzeleckie, jednak w rewelacyjnej dyspozycji tego dnia był bramkarz MKSu Maksymilian Lisewski, który zanotował ponad 97% skuteczności.

Celności zaś nie brakowało gospodarzom, którzy w każdej tercji strzelili po dwie bramki i powoli ale stanowczo budowali swoją przewagę, by ostatecznie zwyciężyć 6 do 1.

Taki wynik oznacza, że Sokoły wyszły na prowadzenie w rywalizacji do dwóch wygranych, jednak drugie i ewentualne trzecie spotkanie spotkanie odbędzie się w Bytomiu, gdzie Niebiesko-czerwoni mogą liczyć na wsparcie swoich kibiców.

MKS Sokoły Toruń 6:1 BS Polonia Bytom (2:1, 2:0, 2:0)
Strzelcy: Yakub Kviatkousky x2, Bartosz Suski, Dominik Olszewski, Eryk Schafer, Jakub Wenker – Karol Wąsiński

Rewanżowy mecz pomiędzy tymi drużynami odbędzie się 12 marca, o godzinie 17:00 na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu. Jeśli Poloniści wyrównają stan rywalizacji, to decydujące o awansie do finału starcie będzie miało miejsce dzień później, 13 marca w niedzielę, o tej samej porze.

prepared by sid & kofa ice hockey freaks