Podsumowanie zmagań hokejowej młodzieży Polonii – tydzień 21.03 – 27.03

29.03.2022

W tygodniu od 21 do 27 marca grały młodzieżowa drużyna MLHK oraz Poloniści i Polonistki jako uczniowie SPMS w turnieju hokejowym Torkat CUP 2022, gdzie zajęli II miejsce.

W piątek 25 marca Polonistki występujące w Młodzieżowej Lidze Hokeja Kobiet podejmowały na wyjeździe drużynę UKH Białe Jastrzębie, w swoim ostatnim meczu. Podopieczne Magdaleny Czaplik bez większych problemów pokonały gospodynie wynikiem 12:0. Cztery bramki w tym spotkaniu zdobyła niespełna 16 letnia Lena Zięba.

UKH Białe Jastrzębie 0:12 BS Polonia Bytom (0:2, 0:5, 0:5)
Dla Polonii strzelały: Zięba x4, Kozłowska x2, Gawandtka x2, Chorzępa, Jana, Nowak

W ten oto sposób zwycięstwem zakończyły sezon 2021/22 MLHK na drugim miejscu w tabeli, z dorobkiem 24 punktów w 12 meczach i korzystnym bilansem bramek 107:50.

W miniony weekend 26 i 27 marca młodzieżowcy Polonii z klas IV, V, VI Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego im. ks. Józefa Szafranka w Bytomiu wzięli udział w hokejowym turnieju Torkat Cup 2022, który odbył się w katowickim Janowie. Podopieczni Łukasza Dybasia osiągnęli następujące rezultaty:

  • Bytom 5:2 Sosnowiec
  • Bytom 6:5 Katowice
  • Bytom 3:14 Kraków

Powyższe rezultaty dały Niebiesko-czerwonym srebrny medal tych zawodów, a jeden z nich – Amadeusz Tyński, został wyróżniony nagrodą dla najlepszego napastnika tego turnieju.

Było to kolejne świetne doświadczenie dla naszej drużyny. Była walka, emocje, pot, łzy i uśmiech. Cieszymy się bardzo ze zdobytego drugiego miejsca i pełni motywacji bierzemy się do dalszej pracy nad rozwijaniem naszych umiejętności. Dziękujemy drużynie z Katowic za zaproszenie, wszystkim drużynom za super rywalizację, kibicom za doping, a dzieciakom za kawał dobrej i ciężkiej pracy wykonanej podczas meczów – komentuje trener Łukasz Dybaś.

prepared by sid & kofa ice hockey freaks