Podhale zdobyte! Pierwsze zwycięstwo w play-offach!

02.03.2022

Od pewnego zwycięstwa nad MMKS Podhalem Nowy Targ przygodę z play-offami w Młodzieżowej Hokej Lidze rozpoczęli zawodnicy Polonii Bytom. W stolicy Podhala bytomianie pokonali rywali 6:3, zaś hat-trickiem popisał się Karol Wąsiński.

Play-offowe emocje odczuwalne były od niemal pierwszych sekund środowego spotkania. Pojedynek z hokeistami z Nowego Targu, mimo przewagi naszych zawodników w strzałach, nie należał do łatwych. Szansą dla bytomian okazały się momenty, w których jedna bądź druga drużyna grały w liczebnej przewadze. Co ciekawe aż osiem z dziewięciu bramek padło właśnie gdy na lodzie brakowało jednego lub dwóch graczy którejś z drużyn. Zaskoczeniem może być natomiast fakt, iż aż trzy gole (w tym dwa dla Polonii) padły w liczebnym osłabieniu.

Warto podkreślić, że w składzie naszej drużyny po raz pierwszy od dłuższego czasu pojawił się Karol Wąsiński, który po ponad trzech miesiącach przerwy wrócił i od razu popisał się hat-trickiem. W bytomskich barwach oglądaliśmy także powracających Marcina Płachetkę i Dawida Wróblewskiego, którzy skorzystali z przerwy w play-offach Polskiej Hokej Ligi i zasilili skład Polonii Bytom, a także Oskar Prokop, dla którego był to pierwszy mecz w naszej drużyny w tym sezonie.

Kolejny mecz bytomian w tej fazie rozgrywek zaplanowano już na najbliższą sobotę, gdy ponownie zmierzymy się z nowotarżanami. W przypadku zwycięstwa Polonii nasz zespół już po dwóch meczach awansuje do półfinału Młodzieżowej Hokej Ligi. W razie porażki o awansie jednej z drużyn zadecyduje trzeci mecz, który odbędzie się na tafli Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów w niedzielę.

MMKS Podhale Nowy Targ – BS Polonia Bytom 3:6 (0:2, 1:3, 2:1)
0:1 Artur Senkevich – Piotr Bajon – Michał Proczek (06:07, w przewadze)
0:2 Łukasz Dybaś – Piotr Bajon (13:12, w osłabieniu)
0:3 Karol Wąsiński – Artur Senkevich (21:31, w osłabieniu)
0:4 Karol Wąsiński – Michał Domogała – Dawid Wróblewski (25:31, w podwójnej przewadze)
1:4 Jakub Worwa – Kacper Kamieniecki (26:42, w osłabieniu)
1:5 Karol Wąsiński – Dawid Wróblewski – Marcin Płachetka (32:40, w przewadze)
2:5 Marat Saroka – Fabian Kapica – Dominik Szlembarski (41:29, w przewadze)
2:6 Sebastian Wicher – Łukasz Dybaś – Piotr Bajon (51:10)
3:6 Jakub Worwa (59:23, w przewadze)

Sędziowali: Mirosław Cybuch (główny) – Jakub Śreniawski i Sebastian Iwaniak (liniowi)
Minuty karne: 18 – 10
Strzały: 24 – 39
Widzów: 105

MMKS Podhale Nowy Targ: Klimowski – Kamieniecki, Żurawski (2);Bochnak (2); F. Kapica (4), Saroka – Szlembarski, Sarniak; Jarczyk, K. Malasiński, Worwa – Nykaza, Pudzisz, J. Malasiński, T. Kapica, Plewa – Słowakiewicz, Sulka; J. Worwa, Długopolski, Trzebunia.
Trener: Jacek Szopiński

BS Polonia Bytom: Prokop – Bodora, Stępień (2); Dybaś, Bajon, Płachetka – Domogała (2), Proczek (2); Wąsiński, Wróblewski – Dworaźny, Cuber (2); Artyom Senkevich (2), Artur Senkevich, Wicher – Rybak, Wcisło.
Trener: Mariusz Puzio

fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey

prepared by sid & kofa ice hockey freaks