Pierwszy krok wykonany!

17.03.2022

Hokeiści BS Polonii Bytom pokonali na wyjeździe UKS Zagłębie Sosnowiec wynikiem 6:3, w pierwszym meczu rywalizacji o 3. miejsce Młodzieżowej Hokej Ligi w sezonie 2021/22.

Poloniści zrobili pierwszy krok w kierunku najniższego miejsca na podium w rozgrywkach MHL. Zdobycze bramkowe w pierwszym spotkaniu „małego finału” otworzył jak i zamknął Artsiom Senkevich, bramkami w 16. i 53. minucie spotkania.

Najwięcej goli padło w środkowej tercji, bo aż sześć z dziewięciu z całego starcia. Statystyka strzałów jest wyrównana, z lekkim wskazaniem na Polonię (34:41), ale kluczem była skuteczność. Nasz bramkarz Mateusz Kołodziej, mimo trzech wpuszczonych do siatki krążków, zachował ponad 90% skuteczności, co było jedną z głównych przyczyn tego zwycięstwa.

Aby sięgnąć po brązowy krążek, podopieczni trenera Mariusza Puzio muszą postawić „kropkę nad i” na własnym lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu. Drugi (i ewentualny trzeci) mecz zmagań do dwóch zwycięstw rozegrany zostanie w obiekcie Polonii. W sobotę 19 marca BS Polonia Bytom zmierzy się ponownie z Zagłębiem Sosnowiec o godzinie 17:00. W przypadku remisu, decydujące starcie odbędzie się dzień później o tej samej porze.

UKS Zagłębie Sosnowiec – BS Polonia Bytom 3:6 (0:1, 3:3, 0:2)
0:1 Artyom Senkevich – Artur Senkevich (15:52, w osłabieniu)
0:2 Błażej Salamon – Bartłomiej Stępień (20:39)
1:2 Vladislav Gusev – Artem Chaev (20:54)
1:3 Łukasz Dybaś – Błażej Salamon (23:47)
2:3 Dominik Kasprzyk – Jakub Blanik (32:55)
2:4 Mateusz Dworaźny – Artur Senkevich – Artyom Senkevich (37:18)
3:4 Patryk Jarosz – Oskar Rzekanowski – Andrzej Stojek (38:03)
3:5 Łukasz Dybaś – Błazej Salamon – Bartłomiej Stępień (46:08, w przewadze)
3:6 Artyom Senkevich – Karol Wąsińsi (52:34)

Sędziowali: Paweł Pomorzewski (główny) – Zachariasz Kadela i Jakub Śreniawski (liniowi)
Minuty karne: 27 (w tym kara meczu dla Mariusza Piotrowskiego) – 8
Strzały: 34 – 41
Widzów: 20

UKS Zagłębie Sosnowiec: Szczepkowski – Luszniak (2), Kafel; Jarosz, Stojek, Rzekanowski – Naróg, Opiłka; Piotrowski (25), Kasprzyk, Blanik – Baran, Nowak; Gusev, Dubinin, Chekaev – Brzozowski, Mazur; Kieler, Broś, Sekunda.
Trener: Grzegorz Klich

BS Polonia Bytom: Kołodziej – Domogała, Proczek; Salamon (4), Bajon, Dybaś – Bodora (2), Stępień (2); Artyom Senkevich, Artur Senkevich, Wąsiński – Dworaźny, Cuber; Wybiral, Wcisło, Wicher – Stępień, Gurzyński; Karasiński, Maćkowski, Kociszewski.
Trener: Mariusz Puzio