Startują Mistrzostwa Polski w ramach XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych!

21.02.2022

We wtorek nasi Juniorzy Młodsi (U18) rozpoczynają zmagania w Mistrzostwach Polski, których rozgrywki jednej z grup zaplanowano na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów!

1200 zawodniczek i zawodników w 14 dyscyplinach sportowych rywalizuje w ramach XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych. Sportowe zmagania rozpoczęły się już nieco wcześniej a oficjalne otwarcie odbyło się 17 lutego na Dolnym Śląsku. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych gości w 7 ośrodkach na Dolnym Śląsku i w 4 innych regionach, w tym na Śląsku. Młodych sportowców podejmują: Bytom, Szklarska Poręba, Karpacz, Świdnica, Wałbrzych, Duszniki Zdrój, Stronie Śląskie i Jelenia Góra a także Tomaszów Mazowiecki, Zakopane i Tychy. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży jest rozgrywaną corocznie imprezą sportową, adresowaną do najlepiej zapowiadających się zawodników reprezentujących kluby sportowe z całej Polski. Na tej imprezie zaczynały się wielkie kariery Natalii Czerwonki, Kai Ziomek, Andżeliki Wójcik, Dawida Kubackiego, Pawła Wąska, Kamili Żuk i wielu innych startujących na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży organizowana jest regularnie od 1995 roku jako krajowe zawody sportowe w których udział biorą dzieci i młodzież.

W hokeju na lodzie rozgrywki goszczą dwa śląskie miasta: Tychy oraz Bytom. Obydwa z nich podzielone są na fazy grupowe: grupa E zagra przy Pułaskiego w Bytomiu a grupa F swoje zmagania będzie toczyć na Stadionie Zimowym w Tychach. Kiedy zagrają Poloniści?

Mecze Polonii Bytom w grupie E: 

22.02.2022 UKH Unia Oświęcim – BS Polonia Bytom godz. 12:00

23.02.2022 BS Polonia Bytom – MKS Cracovia godz. 14:00

24.02.2022 MMKS Podhale – BS Polonia Bytom godz. 12:00

Każde ze spotkań transmitowane będzie na żywo dzięki stronie polskihokej.eu. Link do transmisji znajdziesz TUTAJ.  

Finały zaplanowano w dniach 26-27.02 na Stadionie Zimowym w Tychach. Trzymamy mocno kciuki za zmagania naszych zawodników a kibiców zapraszamy do wspierania naszych na żywo, lub w transmisjach. O szczegółach i poczynaniach naszego zespołu, będziemy informowali na fanpage’u w serwisie facebook.

prepared by sid & kofa ice hockey freaks