Polonia przegrywa w dogrywce, a Unia Oświęcim pokonuje Podhale w MP U18

23.02.2022

23 lutego miał miejsce 2. dzień zmagań w fazie grupowej Mistrzostw Polski Juniorów w ramach XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych. Na lodowisku im. Braci Nikodemowiczów Bytom przegrał po dogrywce, a Unia Oświęcim zdominowała Podhale Nowy Targ.

W pierwszym, środowym meczu w grupie E BS Polonia Bytom podejmowała z MKS Cracovię Kraków. Mecz był bardzo wyrównany. Przez niemal 25 minut na przestrzeni II i III tercji goście prowadzili jedną bramką, gdy nagle gospodarze wyrównali i doprowadzili do dogrywki na 18 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry.

Niestety, w dogrywce, kiedy to juniorzy obu ekip grali ze zmniejszoną liczbą zawodników, już wydawało się, że do rozstrzygnięcia potrzebne będzie kolejne 5 minut, jednak na 2 sekundy przed końcową syreną MKS zdobył zwycięską bramkę. Tym samym Poloniści zaliczyli drugą porażkę w fazie grupowej.

BS Polonia Bytom 3:4d MKS Cracovia Kraków (1:2, 1:1, 1:0, dogrywka 0:1)
Bramki: Kamil Fyda x2, Kacper Łukawski – Szymon Gumiński, Tsimafei Petrazyhtski, Marcin Kuzak, Hleb Sapehin

W drugim starciu zmierzyły się drużyny z Oświęcimia i Nowego Targu. Dla odmiany nie zobaczylibyśmy tutaj walki łeb w łeb, przynajmniej jeśli chodzi o gole. Statystyką, która w pełni odda przebieg tego meczu jest stosunek strzałów, który wyniósł 37 do 27 dla przegranej drużyny, a więc Podhale zawiodła skuteczność.

UKH Unia Oświęcim 5:1 MMKS Podhale Nowy Targ (1:1, 2:0, 2:0)
Bramki: Illia Baida, Mykhailo Kovalchuk, Szymon Siemasz, Kacper Prokopiak, Daniel Wilk – Jakub Trzebunia.

W trzecim, ostatnim dniu rywalizacji grupowej rozgrywanej w Bytomiu obowiązywał będzie poniższy terminarz:

24.02.2022 , czwartek    

12:00 MMKS PODHALE – KH POLONIA BYTOM – Link do transmisji

15:30 MKS CRACOVIA – UKH UNIA OŚWIĘCIM – Link do transmisji

prepared by sid & kofa ice hockey freaks