Pierwsza porażka bytomian

06.02.2022

Seria 21 ligowych zwycięstw z rzędu bytomskiej Polonii w lidze MHL dobiegła końca. O losach pojedynku z SMS-em Katowice decydowały rzuty karne, w których to rywale zaprezentowali się lepiej i wywalczyli dodatkowy punkt.

Niezwykle zacięty i wyrównany bój oglądaliśmy w sobotnim spotkaniu naszej drużyny z ekipą SMS-u Katowice. Już pierwsza tercja pokazała jak ciężki będzie to pojedynek. Co prawda to nasi zawodnicy otworzyli wynik meczu, wykorzystując grę w przewadze, jednak, jeszcze w pierwszej tercji, rywale doprowadzili do wyrównania.

Druga tercja rozpoczęła się z kolei od bramki dla przyjezdnych, a katem naszego golkipera był… wychowanek Polonii – Paweł Wybiral. Odpowiedź bytomian przyszła po czterech minutach, gdy na listę strzelców wpisał się Dawid Wawrzkiewicz.

Gol za gol, cios za cios – tak wyglądała trzecia tercja spotkania – podopieczni Mariusza Puzio dwukrotnie pokonywali bramkarza rywali, dwukrotnie wychodzili na prowadzenie i dwukrotnie uczniom Szkoły Mistrzostwa Sportowego udawało się doprowadzić do wyrównania. Bramki dla Polonii zdobywali w tej tercji Bartłomiej Stępień i Michał Proczek.

Ani regulaminowy czas gry, ani następująca po nim dogrywka nie wyłoniły zwycięzcy – czekał nas zatem konkurs rzutów karnych.

W serii rzutów karnych rywale okazali się dużo skuteczniejsi od nas. Trzy wykorzystane próby SMS-u i zaledwie jedna bramka bytomian skutkowały tym, iż po 21 kolejnych wygranych nasi zawodnicy ponieśli porażkę – pierwszą w tym sezonie.

Mimo porażki należy zaznaczyć, iż sporą grupę zawodników SMS-u stanowili hokeiści urodzeni w Bytomiu, którzy są wychowankami naszego klubu – m.in. Paweł Wybiral, Jan Stępień, Szymon Gurzyński czy Marcin Szlomski.

BS Polonia Bytom – SMS PZHL Katowice 4:5k. (1:1, 1:1, 2:2, 0:0, 1:3d.)
1:0 Łukasz Dybaś – Valerii Polinin – Błażej Salamon (06:59, w przewadze)
1:1 Jakub Musioł – Jakub Wilk (19:42)
1:2 Paweł Wybiral – Szymon Gurzyński (24:11)
2:2 Dawid Wawrzkiewicz – Łukasz Dybaś – Kirill Kleymenov (28:36)
3:2 Bartłomiej Stępień – Dawid Wawrzkiewicz – Piotr Bajon (44:24)
3:3 Mikołaj Kociszewski – Jan Stępień (49:13)
4:3 Michał Proczek (50:04)
4:4 Arkadiusz Karasiński – Paweł Wybiral (56:24, w przewadze)
4:5 Jakub Musioł (decydujący karny)

Sędziowali: Paweł Pomorzewski (główny) – Paweł Zięba i Eryk Sztwiertnia (liniowi)
Minuty karne: 14 – 8
Strzały: 50 – 22
Widzów: 350

BS Polonia Bytom: Kołodziej – Bodora, Stępień; Salamon, Polinin (2), Rybak – Proczek, Rudskoi; Artyom Senkevich (2), Artur Senkevich, Smirnov – Domogała, Kleymenov (4); Dybaś, Bajon (2), Wawrzkiewicz (2) – Dworaźny, Faska, Wcisło.
Trener: Mariusz Puzio

SMS PZHL Katowice: Grobelkiewicz – Szlomski (2), Gurzyński; Moś, Karasiński, Wybiral (2) – Stępień, Wilk; Musioł, Zając (2), Kociszewski – Augustyniak, Łukawski, Spyrka, Malinowski, Tumidalski – Pawlik, Bielecki.
Trener: Artur Ślusarczyk

fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey

prepared by sid & kofa ice hockey freaks