Oświęcim i Nowy Targ zwycięskie w I rundzie fazy grupowej Mistrzostw Polski Juniorów

22.02.2022

W pierwszym dniu fazy grupowej Mistrzostw Polski Juniorów w hokeju na lodzie BS Polonia Bytom uległa Unii Oświęcim, a Podhale Nowy Targ wygrało z MKS Cracovią.

Dnia 22 lutego rozpoczęła się XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Dolny Śląsk 2022, w ramach której w Bytomiu rozgrywane są Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Grupa E rozpoczęła swoje zmagania na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów. Po uroczystej inauguracji, ślubowaniu i otwarciu Olimpiady, m.in. przez Wiceprezydenta Bytomia Adama Frasa, rywalizację w roli gospodarza zainaugurowali hokeiści BS Polonii Bytom.

W swoim pierwszym spotkaniu starli się z UKH Unią Oświęcim, i mimo że nie byli stawiani w roli faworyta tego spotkania, to postawili swojemu rywalowi twarde warunki gry, wygrywając nawet trzecią tercję 2:1. Niestety na przestrzeni całego spotkania ogólny bilans bramek wyniósł 3:4 dla przyjezdnych z Oświęcimia.

BS Polonia Bytom 3:4 UKH Unia Oświęcim (1:3, 0;0, 2:1)
Bramki: Jakub Łoza, Adam Kołodziej, Bartłomiej Spryka – Illia Baida, Igor Niewiadomski, Danylo Baida, Ihor Nikolaevich.

W drugim meczu zmierzyły się ze sobą ekipy MMHL Podhale i MKS Cracovii. Co prawda Krakowianie stwarzali sobie sytuacje strzeleckie i nie była to jednostronna konfrontacja, ale zawodnicy z Nowego Targu przede wszystkim wykazali się lepszą skutecznością swoich akcji. Dzięki temu zwyciężyli wynikiem 4:2.

MMHL Podhale Nowy Targ 4:2 MKS Cracovia Kraków (1:0, 2:0, 1:2)
Bramki: Olivier Valtonen, Dawid Łojas, Pavel Maksimenko, Damian Rączka – Nikita Shatilov, Hleb Sapehin.

23 lutego hokeiści z kategorii wiekowej U18 zagrają w Bytomiu zgodnie z następującym terminarzem:

14:00 KH POLONIA BYTOM – MKS CRACOVIA – Link do transmisji

18:00 UKH UNIA OŚWIĘCIM – MMKS PODHALE – Link do transmisji

prepared by sid & kofa ice hockey freaks