Wracamy do gry!

14.01.2022

Po ponad miesięcznej przerwie hokeiści KH Polonii Bytom wracają do rozgrywek Młodzieżowej Hokej Ligi! W najbliższy weekend nasi zawodnicy rozegrają mecz na własnym terenie z MOSM Tychy.

Ostatnim ligowym spotkaniem przed ponad miesięczną przerwą był pojedynek z GKS Stoczniowcem Gdańsk. To spotkanie niebiesko-czerwoni wygrali pewnie aż 11:4. Po dwie bramki dla naszej drużyny zdobywali wówczas Artyr Senkevich, Sebastian Wicher, Karol Wąsiński i Błażej Salamon.

W grudniu, z uwagi na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 20 i Mistrzostwa Świata w Tallinnie, nasza drużyna nie rozgrywała spotkań ligowych. Czas oczekiwania dobiegł jednak końca, dzięki czemu możemy wznowić rozgrywki!

Pierwszy weekend z Młodzieżową Hokej Ligą w 2022 roku oficjalnie miał miejsce tydzień temu, gdy nasza drużyna pauzowała. Z uwagi na wycofanie się z MHL zespołu Opole HK sobotni mecz Polonii z opolanami został odwołany i zweryfikowany jako walkower dla naszej drużyny.

Teraz nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyśmy wznowili rozgrywki. W sobotę niebiesko-czerwoni podejmować będą drużynę MOSM-u Tychy, która w ligowej tabeli zajmuje 10. miejsce. Poprzedni mecz – na lodowisku rywala – zakończył się zwycięstwem bytomian 12:2. Tyszanie mają już jednak za sobą dwa pierwsze mecze w 2022 roku. W sobotę MOSM rywalizował z SMS-em Toruń (przegrana tyszan 0:2), a w niedzielę w Łodzi z miejscowym ŁKH (porażka 4:10).

Z pewnością nasi zawodnicy potrzebować będą dodatkowe wsparcia, aby jeszcze lepiej wejść w nowy rok, dlatego na trybunach nie może zabraknąć kibiców! Początek sobotniego spotkania zaplanowano na godzinę 18. Bilety (w cenie 15 zł normalny i 10 zł ulgowy) do nabycia są na stronie WWW (LINK) oraz w kasach Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów na dwie godziny przed początkiem meczu.