Udana inauguracja Polonii

04.09.2021

W swoim pierwszym ligowym spotkaniu sezonu 2021/2022 hokeiści Polonii Bytom pewnie pokonali na Lodowisku im. Adam „Rocha” Kowalskiego MKS Cracovię 7-2. Mecz rozstrzygnięty został w drugiej tercji, w której niebiesko-czerwoni zdobyli trzy bramki.

Dominik Salamon (trener MKS Cracovii) – Uważam, że zespół Polonii Bytom ma bardzo dobry skład i będzie walczył w tym sezonie o pierwsze miejsce w Młodzieżowej Hokej Lidze. Jest faworytem, choć oczywiście jest jeszcze kilka zespołów, które będą walczyły o wygraną w rozgrywkach, bo nikt łatwo skóry nie sprzeda. Ale bytomianie są jednym z głównych faworytów. Jest to już poukładana drużyna. Widać u niej doświadczenie, ogranie. Myślę, że jest to bardzo dobra drużyna. Ja nie mam pretensji do moich chłopaków o wynik. Oni walczyli jak potrafili. Dali z siebie wszystko, jednak na dzień dzisiejszy drużyna z Bytomia jest po prostu o klasę jak nie więcej lepsza. Ale ja z tego powodu nie robię żadnej tragedii. To jest sport. Trzeba walczyć. Wystawiłem nawet jednego 15-latka (Kamil Mętel – przyp. red.), który dał sobie radę i sprawdził się. Jestem z tego zadowolony. Dobrze, że możemy grać tę Młodzieżową Hokej Ligę, bo naprawdę poziom meczu wydaje mi się był dobry jak na polski hokej. Była walka, bramki i to jest najważniejsze.

Karol Wąsiński (autor pierwszej bramki dla Polonii w nowym sezonie) – Wiadomo pierwszy mecz na spokojnie trzeba wejść w sezon, aby dobrze się w nim zadomowić. Wygraliśmy 7-2. Początek meczu był jeszcze taki dość nerwowy, zresztą całe spotkanie takie było. Nie wszystkie jeszcze przećwiczone aspekty gry nam wychodziły, ale spokojnie, to przyjdzie. Moim zdaniem nasza gra wyglądała dobrze. Cracovia też postawiła nam ciężkie warunki, jednak dzisiaj byliśmy po prostu mocniejsi i pokazaliśmy to na lodzie.

MKS Cracovia – KH Polonia Bytom 2:7 (0:1, 1:3, 1:3)

0-1 Karol Wąsiński (13:23)
0-2 Patryk Matusik – Karol Wąsiński (22:42)
0-3 Dawid Wróblewski – Artur Siańkiewicz (29:28)
0-4 Artur Siańkiewicz – Arciom Siańkiewicz (34:24)
1-4 Michaił Sapehin – Kirył Jastrabau, Dawid Tynka (35:54)
1-5 Dawid Wróblewski – Walerij Polinin, Błażej Salamon (40:40)
2-5 Kirył Jastrabau – Michał Jaracz, Michaił Sapehin (46:14)
2-6 Artur Siańkiewicz (47:02)
2-7 Sebastian Wicher (56:03)

MKS Cracovia: Łukasz Hebda (Sebastian Gorczyca n/g) – Michał Jaracz (4), Kamil Mętel; Kirył Jastrabau, Igor Augustyniak, Michaił Sapehin – Damian Kapa, Dawid Tynka; Mateusz Bezwiński, Szymon Kiełbicki, Marcin Kuzak – Jakub Gawlik (2), Olaf Surma; Wiktor Brzozowski, Radosław Krztoń, Oskar Kuczek – Szymon Brzozowski, Miłosz Tomal; Wiktor Skrzek, Benedykt Bieniek, Oskar Adamczyk. Trener: Dominik Salamon.

KH Polonia Bytom: Mateusz Kołodziej (Łukasz Wieczorek n/g) – Aleksander Bodora, Dawid Wróblewski; Błażej Salamon, Walerij Polinin (2), Michał Rybak – Mateusz Dworaźny, Patryk Matusik; Łukasz Dybaś, Piotr Bajon, Karol Wąsiński (2) – Adam Faska, Michał Proczek; Arciom Siańkiewicz, Artur Siańkiewicz, Sebastian Wicher (2) – Marcin Płachetka; Oskar Rzekanowski, Tomasz Wcisło, Dawid Wawrzkiewicz. Trener: Mariusz Puzio.

Sędziowali: Paweł Kosidło – Krzysztof Siemek, Krzysztof Zawiłowicz
Kary: 6 min. – 6 min.
Strzały: 19 – 41

prepared by sid & kofa ice hockey freaks