Emocje na Jantorze. Polonia przegrywa walkę o finał Mistrzostw Polski

27.02.2021

W półfinałowym spotkaniu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży juniorzy młodsi Polonii Bytom przegrali z MKS Sokoły Toruń 3-4 po dogrywce. Pojedynek na katowickim Jantorze rozpoczął się udanie dla naszej drużyny, która po 27. minutach prowadziła już 2-0, jednak później tracąc trzy gole z rzędu, sama musiała odrabiać straty. Mecz po trzech tercjach zakończył się remisem 3-3. Decydująca okazała się 64 minuta i 16 sekunda dodatkowego czasu gry, gdy krążek w bytomskiej bramce ulokował Eryk Schafer, zapewniając torunianom zwycięstwo i awans do finału. W niedzielę niebiesko-czerwoni zmierzą się w spotkaniu o brązowy medal z MMKS Podhale Nowy Targ.

KH Polonia Bytom U18 – MKS Sokoły Toruń U18 3:4 po dogrywce (0:0, 2:1, 1:2, d. 0:1)

1-0 Mikołaj Kociszewski – Paweł Pawlik, Paweł Wybiral (20:17)
2-0 Jakub Łoza – Dawid Wawrzkiewicz (26:29)
2-1 Eryk Schafer (31:58)
2-2 Kacper Ziarkowski – Konrad Kańczewski, Kamil Wiwatowski (47:11)
2-3 Szymon Maćkowski – Jakub Mularczyk (48:39)
3-3 Paweł Wybiral (51:45)
3-4 Eryk Schafer (64:16, 3/3)

KH Polonia Bytom U18: Wieczorek (Nawrot n/g) – Stępień, Pawlik (2); Wybiral (2), Gurzyński, Kociszewski – Włodara (2), Łukawski; Karasiński, Zając (4), Spyrka – Majewski, Szlomski; Jung, Wawrzkiewicz, Łoza – Lisowski, Fojcik, Mróz, Chodak. Trener: Dariusz Jędrzejczyk.

MKS Sokoły Toruń U18: Lisewski (Woźniewski n/g) – Kańczewski, Schafer; Mularczyk, Maćkowski (2), Napiórkowski – Kurnicki, Błotnicki; Golik, Szyrkow (2), Nawrocki – Kowalski, Gołębiewski; Laskowski, Kamil Wiwatowski, Zberek (2) – Osmołowski, Krzymowski, Nawrot, Michał Wiwatowski, Ziarkowski. Trener: Paweł Głaz.