Postawić kropkę nad „i”

15.01.2021

Spotkaniami w sobotę z Niedźwiadkami Sanok oraz w niedzielę z MMKS-em Podhale Nowy Targ hokeiści Polonii Bytom zakończą sezon 2020/2021 Młodzieżowej Hokej Ligi. Do sięgnięcia po zwycięstwo w rozgrywkach niebiesko-czerwonym wystarczy zdobycie przynajmniej jednego punktu.

Nasza drużyna zasiadająca w fotelu lidera tabeli MHL, w 20 rozegranych dotąd meczach zgromadziła na swoim koncie 51 punktów. Zajmująca drugą lokatę w lidze ekipa z Opola, ma o pięć oczek mniej. Na 3. oraz 4. miejscu plasują się odpowiednio UKS Zagłębie Sosnowiec i UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok, które legitymują się tą samą liczbą 45 punktów.

Bytomianie aby zagwarantować sobie triumf w I lidze, muszą w ostatnich dwóch pojedynkach wywalczyć co najmniej jedno oczko. Przy ewentualnym tym samym dorobku punktowym o miejscu w tabeli w pierwszej kolejności decydują bowiem bezpośrednie mecze, a jak wiadomo Polonia w potyczkach z wiceliderem tabeli, zespołem Opole Hokej Klub, odniosła dwa zwycięstwa: 5:0 (walkower) oraz 7:3. Tyle o sytuacji na szczycie tabeli MHL.

W pojedynkach pierwszej rundy niebiesko-czerwoni przegrali w Sanoku z Niedźwiadkami 2-4, z kolei z Nowego Targu wywieźli trzy punkty pokonując MMKS Podhale 7-3.

Podopieczni Mariusza Puzio są niepokonani od sześciu spotkań i z pewnością w zbliżający się weekend powalczą na lodowisku w Jastrzębiu o komplet punktów, aby w dobrych nastrojach zakończyć rozgrywki.

Niedzielne spotkanie Polonii z MMKS Podhale kibice będą mogli zobaczyć na kanale Polski Hokej pod linkiem: https://youtu.be/QYg8W7UwMzQ.

*Sprawy regulaminowe:

– Przypomnijmy o miejscu w tabeli decyduje kolejno: liczba punktów, bezpośrednie mecze (punkty, różnica bramek), korzystniejsza różnica bramek, większa liczba strzelonych bramek, większa liczba wygranych spotkań w regulaminowym czasie gry, losowanie. W przypadku, gdy kilka zespołów posiada tą samą ilość punktów, decyduje tzw. „mała tabela”, do której zaliczane są tylko mecze pomiędzy zainteresowanymi drużynami.

– Zwycięzca rozgrywek tj. drużyna, która w tabeli końcowej zajmie 1 miejsce, otrzyma od Organizatora rozgrywek, nagrodę finansową w wysokości 10 tys. zł. brutto.

I Liga/MHL

21. kolejka:
16.01.2021, godz. 20:00
Lodowisko: Jastor MOSiR Jastrzębie-Zdrój
KH Polonia Bytom – UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok
Mecz poprowadzą sędziowie: Andrzej Nenko (główny) oraz Wojciech Fus i Oskar Guzda (liniowi)

22. kolejka:
17.01.2021, godz. 17:00
Lodowisko: Jastor MOSiR Jastrzębie-Zdrój
KH Polonia Bytom – MMKS Podhale Nowy Targ
Mecz poprowadzą sędziowie: Paweł Pomorzewski (główny) oraz Maciej Gąsienica-Makowski i Krzysztof Worwa (liniowi)

W 1. rundzie:
UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok – KH Polonia Bytom 4-2
MMKS Podhale Nowy Targ – KH Polonia Bytom 3-7

prepared by sid & kofa ice hockey freaks