W Opolu z sąsiadem z tabeli

14.11.2020

W niedzielę po niemal miesięcznej przerwie wznawiają rozgrywki drużyny I ligi. Hokeiści Polonii Bytom rundę rewanżową rozpoczną od spotkania na opolskim lodowisku Toropol z ekipą Opole HK.

W pierwszym pojedynku obu drużyn, który odbył się na inaugurację sezonu lepsi na lodzie 4-3 po rzutach karnych okazali się nasi rywale, jednak mecz ten później został zweryfikowany jako walkower 0-5 na korzyść Polonii. Powodem takiej decyzji Wydziału Gier i Dyscypliny PZHL było wystawienie przez zespół z Opola nieuprawnionych do gry zawodników.

Po pierwszej rundzie pierwszoligowych zmagań w tabeli wyżej jest drużyna trenera Mariusza Puzio, która zajmuje 3. miejsce, mając w swoim dorobku 27 zdobytych punktów. Nasz najbliższy przeciwnik – Opole HK zgromadził w 11 spotkaniach 22 oczka i plasuje się na 4. pozycji, a więc tuż za plecami Polonii.

Niebiesko-czerwoni w czasie przerwy w lidze rozegrali 5 listopada towarzyski pojedynek z reprezentacją Polski dwudziestolatków. Spotkanie, które odbyło się na tafli katowickiego Jantoru II, zakończyło się zwycięstwem Polonii 8-7 po dogrywce. Z kolei zespół z Opola w tym tygodniu odrobił zaległość ligową z 9. kolejki, przegrywając w czwartek na swoim lodzie z MKS Cracovia 5-6 po dogrywce.

Od rozegranej 6 września pierwszej potyczki bytomian z Opole HK nasi rywale pozyskali pięciu napastników. Drużynę ze stolicy polskiej piosenki zasilili pochodzący z USA – Breydon Hemminger i Stanley Skorulski III, Kanadyjczycy – Gavin Fleck i Cole Sykes oraz rumuński hokeista – Remus Gheorghe.