Sobotni hit w Sosnowcu, dzień później z nieobliczalnym ŁKH

20.11.2020

Dwa ciężkie spotkania rozegrają w ten weekend hokeiści Polonii Bytom. Zajmujący obecnie 3. miejsce w rozgrywkach I ligi podopieczni trenera Mariusza Puzio zmierzą się w sobotę w pojedynku na szczycie z wiceliderem tabeli Zagłębiem Sosnowiec. Dzień później w łódzkiej „Bombonierce” rywalem naszej drużyny będzie nieprzewidywalny, naszpikowany zawodnikami z zagranicy zespół ŁKH Łódź.

Pojedynek 13. serii gier, który zostanie rozegrany na Stadionie Zimowym w Sosnowcu, może mieć kluczowe znaczenie dla końcowego układu tabeli. Przypomnijmy w pierwszym wrześniowym meczu pomiędzy Polonią a Zagłębiem górą byli sosnowiczanie, którzy zwyciężyli 5-2. W tabeli obie drużyny mają na swoim koncie po 30 punktów, tracąc do prowadzących w stawce Niedźwiadków Sanok dwa oczka. Przed tygodniem hokeiści z Zagłębia Dąbrowskiego pokonali w Łodzi miejscowy TME ŁKH 5-2. Co ciekawe zwycięzcy trzy z pięciu bramek zdobyli grając w liczebnym osłabieniu. Spotkanie to było często przerywane przez sędziego, z powodu seryjnie łapanych przez oba zespoły wykluczeń. Arbiter główny zawodów Sebastian Adamoszek nałożył aż 26 dwuminutowych kar, z czego 12 otrzymali gospodarze, a 14 goście. Szkoleniowiec Zagłębia – Marcin Kotuła miał do swojej dyspozycji kompletną 22-osobową kadrę. W potyczce z łodzianami w składzie najlepszej drużyny MHL sezonu 2019/20, wystąpiło siedmiu obcokrajowców.

Niedzielny przeciwnik Polonii – TME ŁKH Łódź, zgromadził dotychczas 14 punktów i plasuje się w tabeli na 7. pozycji, mając jednak dwa spotkania zaległe. W pierwszej rundzie w rozegranym 13 września meczu niebiesko-czerwoni wygrali w Łodzi z ŁKH 7-3. Od tego czasu w prowadzonym przez białoruskiego trenera Juryja Ziankoua Łódzkim Klubie Hokejowym doszło do sporych roszad kadrowych. Zespół ten wzmocniło dziewięciu pochodzących głównie ze wschodu zawodników z zagranicy: bramkarz – Gleb Bannikow (Rosja) oraz gracze z pola – Alexander Cyrenne (Kanada), Artem Łetiuk (Ukraina), Jewgienij Naczajew (Rosja), Dienis Salnikow (sezon rozpoczynał w Zagłębiu Sosnowiec, legitymuje się podwójnym obywatelstwem – Rosja/Czechy), Artiom Frołow (Rosja), Artur Siańkiewicz (Białoruś), Arciom Siańkiewicz (Białoruś) i Ilja Trofimow (Rosja). W pojedynku z Zagłębiem w składzie łódzkiej ekipy znalazło się w sumie 12 obcokrajowców.

Statystycy naliczyli iż w swoim ostatnim ligowym starciu z sosnowiczanami hokeiści ŁKH oddali na bramkę swoich przeciwników aż 71 uderzeń. Podobnie było w rozegranym na początku października przegranym przez łodzian 1-3 meczu z Niedźwiadkami Sanok, kiedy to strzelali 76 razy. W obu przypadkach rywalom drużyny z Łodzi do sięgnięcia po trzy punkty wystarczyła zdecydowanie mniejsza liczba strzałów posłana na bramkę strzeżoną przez Gleba Bannikowa. Zagłębie oddało 28 uderzeń, z kolei ekipa z Podkarpacia 25. ŁKH Łódź występujący w rozgrywkach o statusie drużyny 1 Liga, nie obowiązuje limit zawodników w wieku Juniora CLJ, stąd też w zespole większość graczy stanowią seniorzy.

I Liga/MHL

13. kolejka:
21.11.2020, godz. 16:15
UKS Zagłębie Sosnowiec – KH Polonia Bytom
Mecz poprowadzą sędziowie:
Mateusz Bucki (główny) oraz Zachariasz Kadela i Grzegorz Klaja (liniowi)

14. kolejka:
22. 11.2020, godz. 17:00
TME ŁKH Łódź – KH Polonia Bytom
Mecz poprowadzą sędziowie:
Marcin Majta (główny) oraz Marcin Kołodziej i Michał Żak (liniowi)

W 1. rundzie:
UKS Zagłębie Sosnowiec – KH Polonia Bytom 5-2
TME ŁKH Łódź – KH Polonia Bytom 3-7

PLHK A

21.11.2020, godz. 20:30
UKHK Unia Oświęcim – KH Polonia Bytom

prepared by sid & kofa ice hockey freaks