Zawodnicy Polonii powołani na zgrupowanie Kadry U20

17.09.2020

Szkoleniowiec hokejowej reprezentacji Polski do lat 20 Artur Ślusarczyk, powołał zawodników na konsultacje szkoleniowe w Katowicach-Janowie oraz mecz kontrolny w Sosnowcu. Na ogłoszonej liście znajdują się również hokeiści reprezentujący Polonię jak i pochodzący z Bytomia.

Wśród powołanych na zgrupowanie szkoleniowe Kadry U20 znaleźli się: Klaudiusz Cuber (obrońca), Michał Proczek (obrońca), Sebastian Wicher (napastnik) oraz wychowanek naszego klubu Michał Zając (napastnik) obecnie w GKS Stoczniowiec Gdańsk. Na liście rezerwowej są jeszcze dwaj kolejni hokeiści Polonii: Mateusz Dworaźny (obrońca) oraz Mateusz Kołodziej (bramkarz).

Szansę pokazania się trenerowi Arturowi Ślusarczykowi będę mieć także dwaj napastnicy JKH GKS Jastrzębie – Marcin Płachetka i Dawid Wróblewski, którzy w ramach współpracy Polonii z klubem znad czeskiej granicy, występują w bieżącym sezonie w bytomskich barwach w rozgrywkach Młodzieżowej Hokej Ligi.

Zbiórka powołanych zawodników nastąpi 28 września w Katowicach-Janowie, gdzie kadrowicze przebywać będą do 29 września na konsultacjach szkoleniowych. 30 września reprezentacja rozegra w Sosnowcu mecz kontrolny z występującym w Polskiej Hokej Lidze Zagłębiem Sosnowiec.

prepared by sid & kofa ice hockey freaks