Dwucyfrówka na Jantorze

28.09.2020

Pierwsze dwucyfrowe zwycięstwo w bieżącym sezonie w rozgrywkach I ligi odnieśli nasi hokeiści. Niebiesko-czerwoni rozgromili na Jantorze KS Katowice Naprzód Janów 11-2. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Karol Wąsiński – autor hat-tricka.

Podobnie jak dzień wcześniej w Tychach trener Mariusz Puzio miał do dyspozycji siedmiu zawodników z Jastrzębia. W porównaniu do sobotniej potyczki, jedyną zmianą w składzie wśród graczy z pola, był występ Jana Sołtysa, który zastąpił Patryka Pelaczyka. W bramce całe spotkanie rozegrał Mateusz Kołodziej.

Worek z bramkami rozwiązał w 5. minucie gry kapitan Polonii Piotr Bajon. Co prawda już 59 sekund później do remisu doprowadził Marcin Wróbel, jednak odpowiedź gości była natychmiastowa. Po zaledwie 22 sekundach na ponowne prowadzenie bytomian wyprowadził Karol Wąsiński. Poloniści poszli za cisem i na początku 9. minuty, za sprawą trafienia Jana Sołtysa, mieli już dwie bramki przewagi. Rezultat premierowej odsłony na 1-4 ustalił w 15. minucie Wąsiński.

W drugiej tercji goście zaaplikowali Naprzodowi kolejne cztery gole. Jako pierwszy w tej odsłonie na listę strzelców wpisał się w 25. min. Sołtys, zaliczając swoje drugie trafienie w meczu. W 34. i 40. min. do siatki janowian krążek dwukrotnie posyłał Krzysztof Bryk, a w 36. min. okres gry w pięciu na czterech na gola zamienił Sebastian Wicher. Wynik po dwóch tercjach mógł być jeszcze bardziej okazały, jednak w 37. min. rzutu karnego nie wykorzystał Łukasz Dybaś.

Ostatnie dwadzieścia minut rozpoczęło się od szybko zdobytej bramki przez zespół gospodarzy. 48 sekund po rozpoczęciu tercji sposób na Mateusza Kołodzieja znalazł Oliwier Ksiondz. W kolejnych minutach wszystko wróciło jednak do normy i dominacja Polonii nie podlegała żadnej dyskusji. Do końca tego spotkania trwało prawdziwe oblężenie janowskiej bramki, które przyniosło dalsze trzy gole. W 45. i 48. min. nasza drużyna za sprawą Szymona Petelickiego oraz Karola Wąsińskiego, wykorzystała liczebne przewagi, podwyższając rezultat. Końcowy wynik meczu ustalił w 49. min. Łukasz Dybaś.

KS Katowice Naprzód Janów – KH Polonia Bytom 2-11 (1-4, 0-4, 1-3)

0-1 Piotr Bajon – Łukasz Dybaś (04:50)
1-1 Marcin Wróbel – Maciej Macioł (05:49)
1-2 Karol Wąsiński – Aleksander Bodora, Łukasz Dybaś (06:11)
1-3 Jan Sołtys – Krzysztof Bryk (08:01)
1-4 Karol Wąsiński – Piotr Bajon, Aleksander Bodora (14:50)
1-5 Jan Sołtys – Dawid Wróblewski (24:09)
1-6 Krzysztof Bryk – Tomasz Wcisło (33:03)
1-7 Sebastian Wicher – Marcin Płachetka, Dawid Wróblewski (35:52, 5/4)
1-8 Krzysztof Bryk – Jan Sołtys (39:49)
2-8 Oliwier Ksiondz – Wiktor Stacherski, Bartosz Schmidt (40:48)
2-9 Szymon Petelicki – Piotr Bajon, Karol Wąsiński (44:50, 5/4)
2-10 Karol Wąsiński – Łukasz Dybaś (47:53, 5/4)
2-11 Łukasz Dybaś – Karol Wąsiński, Piotr Bajon (48:52)

W 36:35 rzutu karnego nie wykorzystał Łukasz Dybaś.

KS Katowice Naprzód Janów: Świerczyna (od 40:00 Wyśnik) – Huchel, Schmidt (2); Stacherski (2), Kwas, Ksiondz – Kowolik, Timm; Macioł, Wróbel (12), Kania (2) – Bujok, Król (2); Miłek (2), Ciepielewski, Krok. Trener: Adrian Parzyszek.

KH Polonia Bytom: Kołodziej (Prokop n/g) – Zawiła, Borowiak; Sołtys, Wcisło, Bryk (4) – Bodora, Dworaźny (2); Dybaś, Bajon (2), Wąsiński – Cuber, Faska; Płachetka, Wróblewski, Wicher – Klimanek; Petelicki. Trener: Mariusz Puzio.

Sędziowali: Marcin Majta – Grzegorz Klaja, Michał Kret
Kary: 22 min. (w tym 10 min. za niesportowe zachowanie Marcin Wróbel) – 8 min.
Strzały: 15 – 51