Amatorzy Polonii najlepsi w Polsce w kategorii 35+

15.01.2020

Mimo wielu przeciwności, m.in. braku własnego lodowiska, bytomscy Amatorzy pokazali charakter wygrywając – rozgrywane po raz pierwszy w historii – Mistrzostwa Polski Amatorów 35+ w hokeju na lodzie.

Puchar MPA 35+

Zawody te, zorganizowane pod egidą Federacji Amatorskich Drużyn Hokeja (FADH), odbyły się w miniony weekend (10-11.01.2020r) w Cieszynie, a wzięło w nich udział 6 zespołów. Turniej był przeznaczony dla zawodników o statusie amatora, z minimalnym wiekiem 35 lat.

Puchar MPA 35+

Drużyna ADH Polonii Bytom jako jedyna wygrała w turnieju wszystkie trzy spotkania:
2:1 w grupie z Katowickimi Bykami
3:1 w grupie z Chwiałką Poznań
5:2 w finale z Zagłębiem Sosnowiec

ADH z medalami

Niebiesko-czerwonych reprezentowali:
S.Ćwienczek, M.Guc, M.Świerniak, D.Leś, M.Tymczyszyn, M.Poniatowski, P.Łysy, A.Rajca, M.Kamuda, A.Stawarz, R.Rzenno, M.Tkacz, Ł.Kamuda, A.Napieracz. Sztab techniczny: G.Doruch, G.Kaczyński, Mi.Kamuda, R.Sikora, G.Wieczorek, oraz trener S.Steiner.

Jedno z wyróżnień indywidualnych padło łupem naszego zawodnika Michała Świerniaka, który został wybrany najlepszym obrońcą turnieju.

To kolejne złote medale do kolekcji naszego zespołu. Wcześniej, w latach 2011, 2016 i 2018 Poloniści wygrywali Mistrzostwa Polski Amatorów (bez kategorii wiekowej).

Wyniki oraz losy drużyny można na bieżąco śledzić na fanpage’u na fb, oraz w dziale Amatorzy. W obecnych rozgrywkach ligowych (ŚALH) nasi Amatorzy niebawem zaczną fazę play-off. Z powodu remontu i przebudowy bytomskiego lodowiska, domowe mecze rozgrywają na lodowisku w Jastrzębiu.

prepared by sid & kofa ice hockey freaks