Drugi plac!

07.03.2018

Drużyna juniora młodszego (rocznik 2000 i młodsi ) TMH Polonia Bytom połączona z RTH Zryw Ruda Śląska została srebrnym medalistą tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży co jest odpowiednikiem Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej .

Po rozegraniu czterech turniejów eliminacyjnych w grudniu 2017 nasza drużyna zakwalifikowała się do turnieju finałowego , który odbywał się na lodowisku w Sanoku.

W grupie ćwierćfinałowej przyszło nam się mierzyć z drużynami MOSM Tychy , Stoczniowca Gdańsk oraz z gospodarzami , zespołem z Sanoka.

Pierwszy mecz z MOSM Tychy to walka o każdy centymetr lodowiska zakończona naszą wygraną  3-2

pełna relacja : http://www.polskahokejliga.pl/GameInfo?gameId=1919

Kolejny mecz z gospodarzami pokazał nasz śląski charakter … gdzie mając przeciwko sobie całe trybuny i ławkę sanocka , które nie szczędziły naszym zawodnikom i trenerom niewybrednych epitetów (ot taki miejscowy folklor 😉 )  co prawda przegrywamy po rzutach karnych 5-6 …

http://www.polskahokejliga.pl/GameInfo?gameId=1922

..ale ten jeden punkt wyszarpany w tym spotkaniu daje nam komfortową sytuacje przed ostatnią kolejką spotkań w grupie gdzie nie musimy się już stresować wynikiem ostatniego meczu gospodarzy z Tychami , tylko wystarczy nam wygrać ze Stocznią .

Tylko wygrać .. pierwsze minuty bardzo nerwowe w naszym wykonaniu , stracona bramka w 1 minucie i chaos na lodzie . Na szczęście wykorzystujemy przewagę w końcówce tercji i wyrównujemy … Motywująca rozmowa w przerwie podziałała na chłopaków mobilizująco ..początek drugiej tercji jeszcze trochę nerwowy ale później następuje koncert gry w naszym wykonaniu co kończy sie wynikiem 6-1 dla nas ..

http://www.polskahokejliga.pl/GameInfo?gameId=1923

Dzięki siedmiu punktom zajmujemy pierwsze miejsce w swojej grupie pierwsze miejsce i będziemy grali w półfinale z Sokołami Toruń
Początek meczu nerwowy ..ale później nasza konsekwentna i zdyscyplinowana gra przynosi efekty .. wygrywamy ten 4-1

http://www.polskahokejliga.pl/GameInfo?gameId=1966

Mecz o złoto z JKH Jastrzębie to naprawdę mecz godny finału .. niestety po ogromnej walce przegrywamy .. tracąc gola w 16 minucie dogrywki ..

http://www.polskahokejliga.pl/GameInfo?gameId=1972

Sukces naszych juniorów młodszych jest tym cenniejszy że ta drużyna ze sobą praktycznie ze sobą nie trenuje .. część zawodników trenuje w katowickim SMS , część trenuje w grupie juniora , a część w młodzikach … także ten tytuł wicemistrza Polski zdobyty przez naszą drużynę to wielka zasługa trenerów Mariusza Puzio oraz Jurka Sobery , którzy poprowadzili ich do tego medalu  🙂

Wielkie gratulacje dla naszego bramkarza Mateusza Kołodzieja , który został wybrany najlepszym bramkarzem Olimpiady Młodzieży!!

Nasz zespół w turnieju finałowym występował w następującym składzie:

Bramkarze :
Mateusz Kołodziej , Bartosz Trawiński

Obrońcy :
Mateusz Dworaźny , Klaudiusz Cuber , Michał Proczek , Adam Faska , Adam Wytrykus , Kamil Bąk , Kacper Mila

Napastnicy :
Arkadiusz Mańka , Igor Augustyniak , Michał Zając , Przemysław Bagiński , Maksym Ustynov , Sebastian Wicher , Bartosz Zając , Daniel Szymik ,  Jakub Ziółkowski , Paweł Wybiral , Adrian Orlik , Nikita Ustynov

Trenerzy :
Mariusz Puzio , Jerzy Sobera

Kierownik :
Piotr Proczek

Można jeszcze nadmienić że brązowym medalistą została drużyna z Tych , która pokonała w małym finale Sokoły Toruń .

P.P.

prepared by sid & kofa ice hockey freaks