ZASADY ROZGRYWANIA SPOTKAŃ

Mistrzostwa Polski Amatorów Dywizji 3 będą rozgrywane według Regulaminu Rozgrywek
Mistrzostw Polski Amatorów w hokeju na lodzie, tj:

Zasady rozgrywania spotkań

1. Drużyna gospodarzy (zapisana, jako pierwsza w terminarzu) zobowiązana jest do gry
w strojach koloru jasnego, zaś drużyna gości – koloru ciemnego, chyba że zainteresowane zespoły ustalą inaczej.
2. Zawodników każdej drużyny obowiązuje jednolity kolor koszulek. Obowiązkowe są również numery na koszulkach. Zawodnicy niespełniający tych wymogów nie mogą być dopuszczeni do gry w danym spotkaniu.
3. W trakcie trwania danego spotkania w boksie zawodników może przebywać maksymalnie 6 osób funkcyjnych danej drużyny posiadających stosowne identyfikatory.
4. W spotkaniach MPA mogą występować drużyny składające się z zawodników „amatorów”, w liczbie: maksymalnie 20 z pola + 2 bramkarzy i minimalnie 8 z pola + 1 bramkarz.
5. Z każdego meczu musi zostać sporządzony protokół meczowy (według wzoru PZHL), którego oryginały wraz z adnotacjami/opisami sędziów muszą zostać przekazane Federacji.

Obowiązujące przepisy gry, punktacja, klasyfikacja

1. Zawody MPA rozgrywane będą zgodnie z obowiązującymi przepisami gry w Hokeja na lodzie (PZHL, IIHF) z uwzględnieniem poniższych punktów:
a. zabrania się atakowania ciałem podczas gry,
b. zabrania się stosowania strzału z tzw. „klepki” (dopuszczalny zamach kija – do wysokości kolan strzelającego). Wprowadza się możliwość zawieszenia tego zakazu, po uzgodnieniu tego faktu przed rozpoczęciem każdego meczu przez kapitanów obu drużyn wobec sędziego głównego meczu.
2. Wszystkie mecze rozgrywane będą w formacie 2×20 minut.
3. MPA Dywizji 3 2017 rozgrywane będą formatem „każdy z każdym” po jednym meczu, o końcowej klasyfikacji decyduje tabela.
4. W przypadku remisu w meczu bezpośrednio po zakończeniu regulaminowego czasu gry (2x20min.) rozgrywana będzie seria rzutów karnych po 3 karne każdej drużyny. W przypadku dalszego braku rozstrzygnięcia serie po 1 karnym każdej drużyny, aż do skutku.
5. Za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry drużyna otrzymuję 3 punkty, za zwycięstwo po karnych 2 punkty oraz za porażkę po karnych 1 punkt.
6. Awans do Dywizji 2 wywalczą dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny w Tabeli po zakończeniu wszystkich spotkań.
7. Przy równej liczbie punktów w Tabeli dwóch lub większej ilości drużyn decyduje:
– w przypadku dwóch drużyn kolejno: mecz bezpośredni, stosunek bramek strzelonych do straconych, bramki strzelone.
– w przypadku większej ilości drużyn „mała tabela” między zainteresowanymi drużynami i także kolejno punkty w małej tabeli, stosunek bramek strzelonych do straconych, bramki strzelone.

Regulamin MPA

prepared by sid & kofa ice hockey freaks