BRĄZ JUNIORA MŁODSZEGO

28.02.2017

Drużyna Juniora Młodszego (rocznik 1999 i młodsi ) TMH Polonia Bytom została brązowym medalistą tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży co jest odpowiednikiem Mistrzostw Polski dla tej kategorii wiekowej.

Po rozegraniu czterech turniejów eliminacyjnych w grudniu 2016 nasza drużyna zakwalifikowała się do turnieju finałowego , który odbywał się na lodowiskach w Oświęcimiu , Nowym Targu oraz w Krynicy. 

Nam przyszło się mierzyć w grupie ćwierćfinałowej z drużynami Sokołów Toruń , JKH Jastrzębie oraz Cracovii Kraków.

Pierwszy mecz z Sokołami Toruń .. troszkę nerwowy początek ale spokojnie wygrywamy  6 – 3  ( 4:2 , 0:1 , 2:0 )

Kolejny mecz z JKH Jastrzębie ..oj tu się działo ..ale chłopaki pokazali prawdziwy bytomski charakter …na 4 minuty przed końcem meczu przegrywamy 2:4 ..by na 46 sekund przed końcową syreną strzelić zwycięską bramkę i wygrać przegrany mecz 🙂 … 5 – 4  ( 0:0 , 1:3 , 4:1 )

Trzeci mecz z Cracovią mimo iż na naszym koncie jest już 6 oczek też musi być rozegrany na maxa ponieważ jeszcze nie jesteśmy pewni awansu .. i rozgrywamy go po mistrzowsku wygrywając  6 – 0 ( 1:0 , 2:0 , 3:0 )

Wygrywając grupę ćwierćfinałowa w Nowym Targu udajemy się do Krynicy na mecze półfinałowe i o medale.

W sobotni ranek przyszło nam się mierzyć z drużyną MOSM Tychy …
niestety po wyrównanej walce , braku szczęścia pod bramką przeciwnika i paru indywidualnych błędach przegrywamy  2 – 3  ( 1:2 , 0:0 , 1:1 )

Tak więc w niedziele trzeba się zmotywować i jeszcze raz zagrać z Cracovia , tym razem o brązowy medal . Niestety jest to całkiem inny mecz od grupowego .. po pierwszej tercji  1:2 .. po drugiej  2:4 … i tu znowu włącza się ten nasz bytomski charakter .. wygrywamy tercje 2:0 i doprowadzamy do dogrywki … w dogrywce przewaga jest przy nas ..ale bramkarz z Krakowa rozgrywa mecz życia ..ale w końcu ..na trzy minuty przed końcem 20 minutowej dogrywki ..JEEEST ..wyszarpujemy dosłownie w pełni zasłużone medale  … 5 – 4d ( 1:2 , 1:2 , 2:0 , 1:0 )

Sukces Juniorów jest tym cenniejszy że przed rozgrywkami nikt na nich nie stawiał złamanego grosza, a połowę drużyny stanowią zawodnicy roczników 2001 i 2002 ..przypominam ze rozgrywki były dla roczników 1999 i młodsi. Także tu wielkie brawa dla trenera Mariusza Puzio , że tak ładnie wkomponował młodych z bardziej doświadczonymi zawodnikami .

Nasza drużyna w turnieju finałowym występowała w następującym składzie :

Bramkarze :
Krzysztof Klocek , Mateusz Kołodziej

Obrońcy :
Michał Proczek , Maciej Ledwoń , Mateusz Dworaźny , Aleksander Bodora , Kamil Bąk , Maurycy Sobera

Napastnicy :
Szymon Mularczyk , Patryk Jóźwik , Paweł Zygmunt , Michał Zając , Igor Augustyniak , Szymon Petelicki , Przemysław Bagiński , Jeremi Demiańczuk , Bartosz Zając , Paweł Firszt , Daniel Szymik

Trenerzy :
Mariusz Puzio , Franciszek Kukla

Można jeszcze nadmienić że złotym medalistą została drużyna Zagłębia Sosnowiec , a srebro zdobyli tyszanie .

P.P

 

prepared by sid & kofa ice hockey freaks