Zwycięskie turnieje międzynarodowe najmłodszych adeptów hokeja!

29.12.2022

Okres Świąteczno-Noworoczny, dla przeciętnego Polaka jest okazją do leniuchowania, zupełnie inaczej jest w Czechach. Czas ten obfituje w prawdziwy wysyp turniejów hokejowych dla dzieci i młodzieży. Już w drugi dzień świąt można znaleźć ciekawe możliwości sportowych zmagań i na jedno z nich do Orłowej wybrała się grupa mini-hokeistów z rocznika 2015 i młodsi.

Ta najmłodsza grupa dzieci po raz pierwszy mogła sprawdzić się w swojej kategorii wiekowej i została od razu rzucona na głęboką wodę. Wraz z trenerem Sebastianem Steinerem pojechała na międzynarodowy turniej najwyższej kategorii AAA. Nie przypadkiem wybrano wysoką kategorię, bowiem sporo z tych dzieci zdobyło już doświadczenie turniejowe występując w rozgrywkach starszych roczników. Poszczególne mecze rozstrzygali na swoją korzyść, pokonując kolejno rówieśników z Tychów, Budapesztu, Janowa, Orłowej i na koniec przypieczętowali zwycięstwo, gromiąc wysoko wychowanków z Trzyńca.

Kolejny dzień to kolejny dzień zmagań. Tym razem grupa dzieci z rocznika 2014, mocno wspierana przez dzieci z rocznika 2015 pojechała do czeskiego Bohumina i stoczyła zwycięski turniej, w którym pokonała HC Karvina 8:4, gospodarzy z Bospor Bohumin 12:3, HC Hlinsko 21:2; remis z Orłową 11:11 i na koniec wygrali z Jastrzębiem 25:1.

Warto dodać, że podczas uroczystego zakończenia turnieju w Bohuminie, dzieci miały okazję wysłuchać na czeskiej ziemi Mazurka Dąbrowskiego.

Wszystkie mecze, w obu turniejach, odbywały się systemem 2 połowy po 15 minut każda, ta intensywność znacznie większa niż w turniejach organizowanych przez związek i system dwóch połów pozwala dzieciom zaznać dużo „frajdy” z grania, a trenerowi odpowiednio młodych Polonistów korygować.

Serdecznie gratulujemy trenerowi i jego podopiecznym tak udanych występów na arenie międzynarodowej! Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy najmłodszych adeptów bytomskiego hokeja.