Zach Arvidsson dołącza do Polonii!

12.01.2024

Na dzień przed kolejnymi ligowymi starciami przedstawiamy nowego, dynamicznego zawodnika zespołu BS Polonii Bytom – Zacha Arvidssona. Urodzony w słonecznym Miami na Florydzie, a wychowany w hokejowej Szwecji, Zach ma za sobą imponującą juniorską karierę. Jego talent i zaangażowanie zwróciły uwagę środowiska hokejowego, co zaowocowało transferem do Polski. Ma na swoim koncie występy w takich Szweckich kolektywach jak IK Guts czy Skärblacka IF. Ma za sobą także debiut w barwach drużyny Delaware Thunder, występującej w Federal Prospects Hockey League.

W ciągu ostatnich kilku lat grałem w różnych klubach i mogę powiedzieć, że Polonia Bytom to bardzo dobry zespół. Jestem niezwykle ciekawy, co uda nam się wspólnie osiągnąć w tym sezonie. Dołączenie do nowego klubu i przeprowadzka do nowego miasta jest ekscytująca – zapowiada się świetna zabawa! Do zobaczenia na lodowisku. – opowiada nam Zach Arvidsson, nowy obrońca niebiesko-czerwonych.

Początek sezonu spędził w barwach ŁZKH Fabrykanci Łódzkie. Jako siódmy obrońca dołącza teraz do BS Polonii Bytom, gotów wnieść swoje umiejętności i doświadczenie w fazie PLAY OFF. Zach wyróżnia się nie tylko obronnymi umiejętnościami, ale także kreatywną grą i zdolnością do zdobywania punktów. W ciągu zaledwie dziewięciu spotkań w łódzkich barwach zanotował 2 bramki i 5 asyst, co świadczy o jego wszechstronności i zaangażowaniu w grze ofensywnej.

Obserwowaliśmy zawodnika od początku jego przygody w Łodzi. W grudniu miał szansę wystąpić w naszych barwach w dwóch meczach sparingowych przeciwko Kadrze U20, gdzie mieliśmy okazję ocenić, czy Zach wkomponuje się dobrze w naszą drużynę. Od początku sezonu dysponujemy sześcioma obrońcami, a przed główną częścią sezonu chcieliśmy uzupełnić formację defensywną aby w przypadku kontuzji lub choroby nie wypłynęło to na jakość gry w fazie play-off. Trener Mariusz Puzio po wnikliwej analizie i obserwacjach widzi miejsce w swoim składzie dla Zacha, który do gry ma wnieść przede wszystkim kreatywność i dynamikę w grze defensywnej – mówi Sławomir Budziński, dyrektor sportowy sekcji hokeja na lodzie BS Polonii Bytom.

Zach Arvidsson jest gotów stanąć przed nowymi wyzwaniami w barwach Polonii Bytom i razem z drużyną dążyć do osiągnięcia sukcesów w trakcie rozgrywek fazy PLAY OFF. Jego energia i doświadczenie na pewno będą kluczowe dla zespołu w tej niezwykle ważnej fazie sezonu hokejowego. Bądźcie świadkami jego magii na lodowisku w Bytomiu już w ten weekend.

prepared by sid & kofa ice hockey freaks