Pierwszy weekendowy komplet punktów przed własną publicznością w 2024. Polonia umacnia się na fotelu lidera.

15.01.2024

Powrót na własną taflę w Nowym Roku hokeiści trenera Puzio mogą uznać za udany. W sobotnim starciu pewnie pokonali MKS Sokoły Toruń 4:1, a dzień później po bardzo zaciętej walce niebiesko-czerwoni wypunktowali gości z Gdańska 4:2. Polonia z 71 punktami umacnia się na fotelu lidera 1 Ligi i śmiało patrzy już w kierunku fazy PLAY OFF.

SOBOTA 13.01

Niebiesko-czerwoni ostatni mecz przed własną publicznością rozegrali jeszcze w listopadzie 2023. Spragnieni hokejowych emocji kibice tłumnie pojawili się na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów. Ich obecność motywująco zadziałała na zawodników, którzy już w 4 minucie wyszli na prowadzenie za sprawą strzału… obrońcy. Janek Stępień pewnie posłał gumę do siatki Torunia, tym samym otwierając wynik meczu. Idąc za ciosem do 10 minuty Polonia, ku uciesze fanów, prowadziła już 2:0. Kolejne trafienie do swojego konta dopisał najskuteczniejszy strzelec bytomskiej drużyny, Devin Panzeca.

Niestety, po odesłaniu przez sędziego do boksu kar Szymona Gurzyńskiego, drużyna Sokołów za sprawą Filipa Mazurkiewicza złapała kontakt. Warto jednak pamiętać, że nie bez powodu to niebiesko-czerwoni są wyżej notowani w ligowej tabeli. Strata bramki zadziałała na nich motywująco, a krążek w siatce umieścili kolejno Jakub Wilk i Dominik Kasprzyk. W ostatniej odsłonie meczu kibice nie zobaczyli więcej celnych trafień – za to mocno wzmożony ruch panował w boksie kar drużyny gości, którzy spędzili tam aż 8 minut.

Drużyna Polonii oddała prawie połowę więcej strzałów niż ich rywale, a spotkanie z trybun lodowiska oglądało około 350 osób.

BS Polonia Bytom – MKS Sokoły Toruń 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

1:0 Jan Stępień – Oskar Bąk, Zacharias Arvidsson (04:28)
2:0 Devin Panzeca – Igor Augustyniak (09:06)
2:1 Filip Mazurkiewicz – Mateusz Błotnicki, Patryk Napiórkowski (24:28)
3:1 Jakub Wilk – Igor Augustyniak, Michał Sadowski (28:37)
4:1 Dominik Kasprzyk – Marcin Kuzak, Mikołaj Kociszewski (35:36)

BS Polonia Bytom: Kołodziej – Bąk(2min), Stępień; Bajon, Augustyniak, Panezca – Proczek, Arvidsson; Wybiral, Sadowski, Wicher – Wilk, Gurzyński(2min); Kasprzyk, Kuzak, Kociszewski – Kasianchuk, Bodora, Laptinov.
Trener: Mariusz Puzio

MKS Sokoły Toruń: Lisewski – Sawicki, Dobrzeniecki, Wenker(2min), Walczak(2min) – Kowalski; Napiórkowski, Mazurkiewicz, Olszewski – Lupanov(2min), Błotnicki(2min); Sadouski, Gołębiewski, Wiwatowski – Kviatkouski, Śmieszek, Salnik(2min).
Trener: Jarosław Dołęga

NIEDZIELA 14.01

Niedzielne starcie z Fudeko GAS Gdańsk od pierwszych minut pokazało, że będzie bardzo wyrównane. Tempo meczu utrzymywało się na stałym, bardzo wysokim poziomie, a zawodnicy obu stron walczyli o każdy krążek. Kara nałożona na gracza z Gdańska spowodowała, że to niebiesko-czerwoni otworzyli wynik meczu. Coraz większej ilości błędów nie wystrzega się zarówno jedna, jak i druga strona. Nieskuteczność gospodarzy nie pomogła w podwyższeniu wyników w 1 tercji.

Celniejszymi strzałami zaskoczyli Polonię gracze Gdańska, którzy w II tercji wykorzystali czas gry w przewadze, a wyrównującego gola zdobył Mykhailo Misiuk. Do połowy meczu utrzymywał się remis, a żadna ze stron nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Sytuacja zmieniła się w 34 minucie, kiedy krążek w gdyńskiej siatce umieścił Paweł Wybiral. Czas radości z tego trafienia nie potrwał długo. Niespełna 3 minuty później gola wyrównującego zdobyła drużyna gości, a o wyniku miała zadecydować trzecia odsłona meczu.

Drużyna Polonii na ostatnią tercję wyszła niezwykle zmotywowana, dając przeciwnikom coraz mniej szans do zmiany rezultatu na ich korzyść. Na prowadzenie niebiesko-czerwonych wyprowadził Devin Panzeca, a kropkę nad „i”, na 6 minut przed końcem postawił Sebastian Wicher, który po Nowym Roku wznowił treningi i wrócił do drużyny po dłuższej nieobecności spowodowanej stanem zdrowia. Niestety, pozytywne emocje przykryła sytuacja z kapitanem zespołu, któremu niezbędna była interwencja ratowników medycznych. Drużynie gratulujemy kolejnych ligowych punktów, a Piotrkowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

BS Polonia Bytom – Fudeko GAS Gdańsk 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

1:0 Michał Sadowski – Zacharias Arvidsson, Sebastian Wicher (08:22)
1:1 Mykhailo Misiuk – Dzmitry Bandarenka (26:14)
2:1 Paweł Wybiral – Sebastian Wicher (33:54)
2:2 Artsiom Zhurauski – Dzmitry Bandarenka, Marceli Stańczyk (36:20)
3:2 Devin Panzeca – Oskar Bąk, Michał Sadowski (43:38)
4:2 Sebastian Wicher – Michał Sadowski, Paweł Wybiral (53:50)

BS Polonia Bytom: Kołodziej – Bąk, Stępień; Bajon, Augustyniak(2min), Panzeca – Proczek, Arvidsson (6min); Wybiral, Sadowski(2min), Wicher (2min) – Wilk, Gurzyński; Kasprzyk, Kuzak, Kociszewski – Kasianchuk, Bodora, Laptinov.

Fudeko GAS Gdańsk: Voitsenka – Wala(2min), Tuszkowski; Stańczyk, Laskowski, Bandarenka – Pulver, Leśniak; Misiuk, Drozd-Niekurzak, Plastinin(4 min) – Zhurauski, Guchek(2min); Tuszkowski, Vitek, Krautsou – Shulha(2min), Ziniak; Piwowarski, Furman, Fruczek.