Powołania do Kadr Narodowych Juniorów i Juniorek U18!

21.12.2023

Mistrzostwa Świata Dywizji IB w hiszpańskiej Jacy oraz Elite Cup w Bratysławie – to tam kolejno Kadra Narodowa Juniorek oraz Kadra Narodowa Juniorów U18 będą walczyć o jak najlepsze wyniki dla naszego kraju. W biało-czerwonych Reprezentacjach nie zabraknie również zawodników i zawodniczek Polonii Bytom.

W dniach 8-14.01.2024 Reprezentacja Juniorek U18 rozpocznie rywalizację w hiszpańskiej Jacy – to właśnie tam odbywać się będą Mistrzostwa Świata Dywizji IB. Polki zmierzą się z Reprezentacjami Norwegii, Korei Południowej, Chińskiego Tajpej, Australii oraz gospodarza, czyli Hiszpanii. Mistrzostwa poprzedzi zgrupowanie w Katowicach, które będzie miało miejsce w dniach 27.12-04.01 oraz zgrupowanie w Jacy trwające od 4 do 7 stycznia.

W składzie powołanych zgrupowanie szkoleniowe Kadry Narodowej Juniorek U18 zostały powołane również niebiesko-czerwone hokeistki, w bardzo silnym składzie: Karolina Gawandtka, Alicja Hudziak, Nikola Isztok, Natalia Kozłowska, Milena Piasecka, Anna Sencerz, Milena Szlachtowska, Lena Zięba oraz przebywająca w Szwajcarii Patrycja Wójcik. W sztabie szkoleniowym KN Juniorek U18 znalazł się również trener Akademii Hokejowej Polonii Bytom, Dominik Kraus oraz serwisant Artur Wieczorek.

Intensywny czas czeka również KN Juniorów U18. W dniach 5-7 stycznia 2024 młodzi Polacy zmierzą się w Bratysławie w Elite Cup z drużynami: Slovan, Lubljana Select i Ujpesti Jegkorong Akademia. Turniej poprzedzą konsultacje w Katowicach-Janowie. Reprezentantem Polonii w barwach narodowych niezmiennie będzie Tobiasz Jaworski. W sztabie szkoleniowym miejsce znalazł trener Akademii – Tomasz Kowalczyk.

Serdecznie gratulujemy wszystkim powołanym i życzymy sukcesów w nadchodzących starciach!

prepared by sid & kofa ice hockey freaks